Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Wizualizacja nowoczesnej fabryki

Wizualizacja nowoczesnej fabryki

Przemysł 4.0 to nie tylko czujniki, dane i systemy. Idea nowoczesnego przemysłu zaczyna się od planowania. Nasze szkolenia z Przemysłu 4.0 przekonały przedsiębiorców do tego podejścia. Tworzymy wizualizacje nowych fabryk, w taki sposób, aby planowane inwestycje były zasadne.

 

Analiza danych

Wiodący na rynku producent mebli poprosił nas o stworzenie koncepcji zautomatyzowanej pakowni. W cenę usługi wchodziła:
– analiza mapy procesu wszystkich produktów
– projekt całkowitej automatyzacji wraz z magazynem buforowym
– optymalizację procesu
– analizę finansową przedsięwzięcia z podziałem na etapy inwestycji w ciągu 5 najbliższych lat
– prezentacja koncepcji w wirtualnej rzeczywistości na goglach VR
– film przedstawiający projekt fabryki z procesem w czasie rzeczywistym.
Zadanie nie było proste ponieważ liczba wytwarzanych produktów była niemała, a liczba możliwych kombinacji opakowań dość duża. Analiza procesów zajęła nam około 2 tygodni – łącznie z wizytą u klienta i zapoznanie się z całą dokumentacją, recepturami i standardami.

Tworzenie koncepcji

Tworzenie koncepcji było nieco dłuższe. Nacisk położyliśmy na unifikację maszyn i robotów, aby przezbrojenia były jak najszybsze – dzięki temu produkcja jest bardzo elastyczna. Ważne były również dostawy komponentów – płynność to podstawa, ale także warto pamiętać o optymalnym składowaniu – bezpiecznym i zajmującym jak najmniej miejsca. Dlatego wymyśliśmy magazyn buforowy wysokiego składowania obsługiwany przez roboty mobilne AGV o udźwigu 1500 kg.

Moduły zrobotyzowane

Jednak naszym najlepszym pomysłem było zaprojektowanie modułowych stanowisk zrobotyzowanych z windami na palety dostarczane przez roboty mobilne. Stworzyliśmy dwa podstawowe stanowiska – z robotem stacjonarnym lub na siódmej osi. Dlaczego dwie wersje? Dlatego, że postanowiliśmy podzielić produkcję na dwie kategorie. Pierwsza to produkty o małych wolumenach, a druga to meble produkowane w dużych ilościach. Moduły zrobotyzowane będzie można przestawiać w przypadku wejścia nowego produktu.

 

Pokaz fabryki w goglach VR

Projekt wizualizacji 3D zajął nam ponad miesiąc – na początku statyczny, ale z uwzględnieniem funkcjonalności. Dodanie dynamiki, fizyki i synchronizacja procesu to kolejny miesiąc pracy. Ale uzyskany efekt był tego warty! Pokaz fabryki w goglach VR zrobił naprawdę duże wrażenie!

Jeśli chcesz rozpocząć inwestycje w swojej firmie, zacznij od dobrego planu z wizualizacją. Dobrze opracowana koncepcja i wizualizacja to świetny wstęp do automatyzacji i robotyzacji.

Stworzymy dla Ciebie projekt automatyzacji produkcji oraz wirtualną prezentację. Napisz do nas lub po prostu przyjedź - pokażemy Ci jak wygląda fabryka 4.0 w wirtualnej rzeczywistości. biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy