Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Tester produkcyjny – optymalizacja i skalowalność projektu

Tester produkcyjny – optymalizacja i skalowalność projektu

Prezentowany projekt wykonaliśmy dla firmy zajmującej się produkcją światłowodów. Ręczne stanowisko testowe miało pomóc operatorowi w trudnym zadaniu poprawnego oznaczenia i ułożenia światłowodów w gniazdach. Stanowisko przygotowaliśmy na trzy różne typy produktów – dzięki temu zwrot z inwestycji był krótszy niż zakładany. Zaprojektowany przez nas tester produkcyjny zapewnił optymalizację i ergonomię pracy oraz pozwolił na skalowalność projektu.

Stanowisko testowe

Z założenia nasze projekty mają być proste i przyjazne dla operatora. Stanowisko testowe wyposażyliśmy w dotykowy ekran HMI, dzięki któremu operator wybiera odpowiedni model. Przygotowaną wstążkę układa się w boksie ciemni, a drugi koniec wpina się następnie do gniazda zasilającego. Zamknięcie ciemni jest weryfikowane przez czujnik indukcyjny gdyż jakość testu zależy od braku światła zewnętrznego.

Czujnik wizyjny kontroluje kolejność zapalania się diod wstążki światłowodu, co pozwala na przeprowadzenie  operatora krok po kroku przez proces testowania produktu. Kolejne wstążki z fikstury A są przekładane do fikstury B w odpowiedniej kolejności wykrytej przez system wizyjny.  System zarządczy na PLC z kolei generuje etykiety co zapewnia nam jakość.

 

Szybkie wdrożenie

Największym wyzwaniem projektu były wysokie standardy procesu, który musiał odbywać się w całkowitej ciemni, a następnie dalsze czynności powinny być wykonane bezbłędnie. Wiemy jak ważne jest utrzymanie jakości przy małej liczbie NOKów. Nasz tester produkcyjny udało się szybko wdrożyć, a zadowolony klient zamówił kolejne 5 stanowisk testowych.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem testerów produkcyjnych – napisz do nas. Wykonamy analizy, zaprojektujemy i wykonamy tester produkcyjny dla Ciebie. Mamy doświadczenie w budowaniu testerów elektrycznych, elektronicznych, wizyjnych, ciśnieniowych, szczelności i innych.

Stworzymy dla Ciebie projekt automatyzacji produkcji oraz wirtualną prezentację. Napisz do nas lub po prostu przyjedź - pokażemy Ci jak wygląda fabryka 4.0 w wirtualnej rzeczywistości. biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy