Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Stanowisko montażu i testowania wentylatorów

Stanowisko montażu i testowania wentylatorów

Półautomatyczne stanowisko do montażu i testowania wentylatorów typu Cushin i Backrest. Stanowisko jest wyposażone w monitor na którym są wyświetlane komunikaty prowadzące krok po kroku operatora w celu złożenia kompletnego produktu. Za pomocą systemu wizyjnego opartego na kamerach Omron weryfikowana jest poprawność złożenia produktu.

Stanowisko jest wyposażone w półautomatyczny wkrętak zamocowany na balanserze oraz podajnik śrub firmy Atlas Copco. Balanser odciąża dźwiganie wkrętaka przez operatora. Wkrętak wyposażony jest w magnetyczną końcówkę ułatwia pobranie i osadzenie śruby w gnieździe, dodatkowo zawiera monitorowanie momentu dokręcania śruby w celu weryfikacji poprawności procesu.

Kompletny produkt przechodzi serię testów. Głównym testem jest testowanie wibracji. Wentylator jest kolejno rozpędzany do trzech prędkości. W momencie ustabilizowania każdej z prędkości obrotowej wykonywany jest pomiar wibracji za pomocą laserowego czujnika odkształceń. Uzyskany przebieg przekształcany jest w widmo częstotliwości z użyciem algorytmu FFT (Fast Fourier Transform). Oprogramowanie do testowania jest napisane w środowisku Labview stworzonym przez firmę National Instruments.

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy