Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / China International Import Expo czyli Alnea team w Szanghaju

China International Import Expo czyli Alnea team w Szanghaju

W dniach 5-10.11.2018 odbyły się pierwsze targi China International Import Expo w Szanghaju. Dzięki współpracy z Państwową Agencją Inwestycji i Handlu przygotowaliśmy z firmą Blumenbecker stanowisko wystawiennicze z naszymi patentami. Odwiedziła nas także delegacja rządowa z szefem gabinetu politycznego Rady Ministrów – Markiem Suskim na czele.

Alnea wystąpiła z rozbudowanym stanowiskiem prezentacyjnym!

Nasze stanowisko znajdowało się w hali Hi-Tech, czyli wysoko rozwiniętych technologii. Zaprezentowaliśmy zestaw lutujący Zeus oraz robota wyposażonego w system wizyjny „oko dla robota” – Horus. Nasze produkty spotkały się z wielkim zainteresowaniem ze strony chińskich partnerów. Niektórych wizytówek zabrakło już trzeciego dnia. Rynek chiński choć niełatwy, jest niezwykle chłonny. Rozwój technologiczny Państwa Środka jest w stanie przyswoić każdą innowację ze względu na duże zapotrzebowanie na produkty lepszej jakości i większą wydajność. Dlatego też nowinki z zakresu elektroniki i automatyzacji gromadziły wielu obserwatorów.

Chiny a nowe technologie

Targi zostały zainicjowane przez władze chińskie, które chcą otworzyć rynek i ułatwić przepływ nowych technologii. Chiny rozwijają się niezwykle dynamicznie. Nie jest to ten sam rynek, co dekadę temu. Chińczycy z wielką chęcią kupują zaawansowaną zewnętrzną technologię, ale decyzje podejmowane są z rozwagą i poprzedzone skrupulatną analizą. W najbliższym czasie na rynku chińskim będą wiodły prym branże żywności, kosmetyków, samochodowa oraz AGD. Dzięki naszym wyjazdom wiemy jakie modele biznesowe mogą sprawdzić się w relacjach z azjatyckim odbiorcą.

Poziom cyfryzacji w Chinach

Robi wrażenie poziom cyfryzacji i digitalizacji – nawet w niewielkich restauracjach zamówienia robi się przez smartfon. Wypożyczanie rowerów, kupowanie biletów – wszystko robi się za pomocą telefonu. Innym obszarem, w jakim Chińczycy wyprzedzili świat to pojazdy o napędzie elektrycznym – zarówno jednoślady, jak i samochody. Widać, że rowery i skutery są w 100% napędzane elektrycznie, natomiast procent aut elektrycznych jest diametralnie wyższy niż w Europie z ciągłą tendencją wzrostową.

Przebywając w dużych aglomeracjach widać przenikanie się starożytnego piękna z nowoczesnością oraz wizjonerstwem. I mimo, że świat staje się globalną wioską, informacje pędzą po globie z prędkością światła, podróż powrotna niestety zajęła wiele godzin i 7 stref czasowych! Zachwyceni inną kulturą, rozwojem i pięknem Chin, wracamy z utęsknieniem do naszego kraju i rodzin pełni zapału i gotowi na nowe wyzwania!

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy