Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Przemysł 4.0 i fabryka 5G na Hannover Messe 2019

Przemysł 4.0 i fabryka 5G na Hannover Messe 2019

Targi Hanowerskie to największe tego typu wydarzenie na całym świecie jeśli chodzi o innowacje oraz zaawansowane technologie przemysłowe. Co roku zmienia się kraj partnerski, który inspiruje swoją kulturą. Polska była takim gospodarzem w roku 2017. Obecna edycja należała do Szwedów. Rozbudowane stanowiska firm naszych skandynawskim sąsiadów zza Bałtyku – ABB, Ericsson i innych można było podziwiać w prawie każdej hali. Dominowały tematy związane z robotyzacją, automatyzacją, Big Data, IoT (Internet of Things) oraz przemysłem 4.0.

Alnea wystawcą na Hannover Messe

Na największych targach innowacyjności na świecie nie mogło zabraknąć naszej firmy. Alnea dzięki uprzejmości i wsparciu Państwowej Agencji Inwestycji i Handlu była wystawcą na stanowisku narodowym. Pawilon polski znajdował się obok pawilonu Szwecji, która w tym roku była krajem partnerskim. Wydarzenie takiej rangi jest reflektorem wizji przemysłu i rozwoju. Możliwość wymiany doświadczeń, zapoznanie się z najnowszymi trendami, problemami i wyzwaniami sprawia, że Hanower na 5 dni staje się stolicą przemysłowej transformacji. Hannover Messe otworzyła oficjalnie kanclerz Niemiec Angela Merkel oraz premier Szwecji Stefan Löfven.

System wizyjny Horus czy linie produkcyjne?

Przygotowania do targów rozpoczęliśmy od zadania sobie pytania – co promować? System wizyjny Horus czy nasze linie produkcyjne? Jesteśmy dumni z tego, że prezentowaliśmy polską myśl technologiczną i polski kapitał razem z 19 innymi firmami wyróżniającymi się swoim portfolio.

Według organizatorów Hannover Messe 2019, targi odwiedziło 215 000 osób, nawiązano 6,5 mln kontaktów biznesowych. W tegorocznej edycji wzięło udział 6 500 wystawców (o 700 więcej niż w zeszłym roku!), z czego aż 60% było spoza Niemiec – łącznie wystawcy pochodzili z 75 krajów.

Automatyzacja i robotyzacja – Co-Lab Sweden

Dzięki ciekawej ofercie wykładów i prelekcji, przedstawiciele największych firm na świecie wypowiadali się o tym jak automatyzacja i robotyzacja zmienia oblicze fabryk, konsumentów i społeczeństwa w ogóle. Dodatkowo Szwecja jest znana z promowania udziału kobiet we wszystkich dziedzinach życiea. Dlatego też debaty i prelekcje przedstawiane były wieloaspektowo. Powstała nawet platforma dyskusyjna dedykowana karierze kobiet w przemyśle WoMenPower. Rozwój networkingu, współpraca ponad podziałami i kooperacja to nieunikniona przyszłość.

PAIH wspiera polskie firmy

Państwowa Agencja Inwestycji I Handlu wspiera polskie firmy. Jako Grupa Alnea kierujemy wielkie podziękowania dla Agencji i jej pracowników. Piękny pawilon wypełniony polską myślą technologiczną gromadził wielu zainteresowanych gości. Saloniki VIP i spokojne miejsca do wypicia kawy z klientem spełniły nasze oczekiwania i potrzeby. Jeszcze raz dziękujemy!

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy