Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Podsumowanie 2019 roku w Alnea

Podsumowanie 2019 roku w Alnea

Nadszedł czas na podsumowanie 2019 roku, który był niezwykle dynamiczny w Alnea. Prestiżowe nagrody, wyróżnienia, udział w konferencjach, targach, projektach społecznych, szkoleniowych i technologicznych. Kolejne realizacje odebrane przez klientów!

Nagrody i wyróżnienia

Zostaliśmy nagrodzeni prestiżowym wyróżnieniem – Wektorem 2018. Wysiłki Grupy Alnea zostały docenione za wprowadzanie do naszego życia technologii, które niedawno mogliśmy oglądać tylko na filmach science-fiction. Statuetka zawędrowała do nas ponieważ zaprzęgliśmy wirtualną rzeczywistość do projektowania, realizowania i nadzorowania zaawansowanych automatycznych linii produkcyjnych.

Prezes Alnea Krzysztof Kamiński zasiadał w Jury Konkursu Fabryka Roku 2018 i wręczył wyróżnienie oraz nagrodę w kategorii „Elektronika i elektrotechnika” dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Konkurs Fabryka Roku, to wyjątkowe wydarzenie. Co rocznie nagradzani są wybitni przedsiębiorcy, a swoje uznanie wyrażają inni liderzy biznesu.

Zostaliśmy nagrodzeni Laurem „Najlepszy z Najlepszych” za 2018 rok w kategorii innowacje i rozwój oraz wyróżnieniem od Wójta Gminy Stawiguda za godne promowanie lokalnej produkcji.

Zdobyliśmy srebrny medal w ilości zintegrowanych robotów marki KUKA! KUKA Polska wielokrotnie nagradzała nasze wysiłki – między innymi w 2015 roku za nasz pakiet lutowniczy Zeus.

Targi i konferencje

Uczestniczyliśmy w targach, konferencjach – między innymi Hannover Messe, Automaticon, Warsaw Industry Week, Bałtyckie Bitwy Robotów czy Omron Innovation Lab. Zostaliśmy autoryzowanym dystrybutorem robotów mobilnych marki OMRON.

Projekty społeczne

Zaimplementowaliśmy program staży Alnea, dzięki którym możemy wspomagać kształcenie nowego pokolenia robotyków, automatyków i programistów. Ponadto kontynuowaliśmy naszą misję Programu Laboratorium, który wspiera młodych ludzi w świadomym kształtowaniu swojej kariery zawodowej dzięki wizytom studyjnym w prężnie działających przedsiębiorstwach. Wsparliśmy ważną regionalnie publikację stając się głównym sponsorem książki Augusta Klemensa Popławskiego „Ludzie dnia wczorajszego”.

II Edycja Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”

Zorganizowaliśmy II Edycję Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”. Zgromadziliśmy przedstawicieli najważniejszych dostawców automatyki i robotki na świecie! Mieliśmy przyjemność gościć prawie 150 przedstawicieli przemysłu z całej Polski: prezesów, dyrektorów, właścicieli firm oraz inżynierów, robotyków i automatyków. Dzięki współpracy z Grupą WM całość wydarzenia była transmitowana on-line. Nagrania wykładów i debaty zostały utrwalone i będą dostępne na stronie oraz na YouTube.

12 czerwca 2019 r. Alnea i Grupa WM zorganizowały dzień otwarty „Przywitaj się z Robotem”. Każdy chętny mógł przyjść do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego i bezpłatnie obejrzeć pokazy robotów przygotowane przez kluczowe firmy z branży przemysłowej – KUKA, Mitsubishi Electric, Fanuc, Omron, Balluff, Universal Robots, OnRobot, CoRobotics, Schunk, Troax. Do grona partnerów wydarzenia dołączyli także: Aplitt, Fronius, Technology Applied, PKO S.A, Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny czy Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Szkolenia z Przemysłu 4.0

Na przełomie listopada i grudnia 2019 r. przeszkoliliśmy ponad 50 menadżerów z polskich przedsiębiorstw w ramach projektu ”Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw.

Wydarzenie objęło swoim zasięgiem całą Polskę! W największych miastach odbyły się bezpłatne szkolenia, których celem była pomoc w szybszym wejściu w czas Przemysłu 4.0. Alnea zdecydowała się na udział w tak ważnym projekcie, gdyż Polska potrzebuje dostosowania swoich przedsiębiorstw do współczesnych wymagań i przygotowania do konkurowania na rynkach międzynarodowych. Dzięki specjalistycznej wiedzy możliwy będzie kolejny skok technologiczny rodzimych przedsiębiorstw produkcyjnych.

Najnowsze realizacje

Oddaliśmy klientom kolejne realizacje – stanowiska montażowe, roboty, linie produkcyjne i wiele innych! Zostały przed nami postawione wysokie wymagania, ale napędzają nas prawdziwe wyzwania, które wymagają od nas kreatywności, pomysłowości i ciągłego doskonalenia.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy