Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności, Blog

ALNEA / Automatyczne linie produkcyjne, robotyzacja przemysłu, to kierunek ku przyszłości!

Automatyczne linie produkcyjne, robotyzacja przemysłu, to kierunek ku przyszłości!

Jeśli poważnie myślimy o rozwoju zakładu, o jego przyszłym potencjale produkcyjnym, musimy kłaść nacisk na narzędzia produkcyjne, jakimi będą się posługiwać obecni i przyszli pracownicy. Każda czynność w zakładzie produkcyjnym jest wymaga czasu, a czas to pieniądz.

Dobrze wiemy, że łopata nigdy nie dogoni w efektywności koparki, a śrubokręt wkrętarki. Dlatego też zakłady produkujące, tworzące wartość dodaną poprzez włożenie swojego know how i poświęcenie casu na wytworzenie wartości muszą myśleć o nowych technologiach. Należy przy tym zwrócić uwagę na stopień zaawansowania tychże narzędzi, gdyż ten, przy założeniu dobrze wykonanej analizy inwestycji, przełoży się na zwrot z inwestycji w postaci szybciej i lepiej wytworzonych wartości. Rozwiązaniem tego problemu są zrobotyzowane i automatyczne linie produkcyjne.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Robotyzacja

Robotyzacja, automatyzacja to duże koszty, związane z inwestycją. Dlatego warto przeprowadzić ją dobrze, aby wydane środki zwróciły nam się wielokrotnie. Tutaj kłania się sposób liczenia stopy zwrotu z takiej inwestycji. Pomijając fakt, że w dzisiejszych czasach problemem jest nie za ile, ale czy w ogóle wyprodukujemy dobro (produkt), warto zapoznać się z informacjami, jak podejść do robotyzacji, jak analizować stopę zwrotu z inwestycji.

Więcej o robotyzacji, automatyzacji można znaleźć w bogatej bazie materiałów video, opublikowanej na profilu YouTube firmy ALNEA oraz zwracając się bezpośrednio do ALNEA. Są tam przedstawione także automatyczne linie produkcyjne, wykonane przez ALNEA.

Wyślij mail

Profil ALNEA na Facebooku

Oferta ALNEA

Czy potrzebna jest wykwalifikowana kadra, aby skutecznie się automatyzować i robotyzować? Na pewno warto mieć przynajmniej jedną osobę przeszkoloną w zakresie podstawowej obsługi urządzeń. Ograniczy to potrzebę wzywania serwisu do każdego zatrzymania maszyny. Automatyczne linie produkcyjne są dość skomplikowanymi urządzeniami, ale jak to się mówi: wszystko jest dla ludzi.

Każde właściwie wykonane wdrożenie linii, czy stanowiska produkcyjnego powinno być „okraszone” właściwym szkoleniem, zarówno z podstawowej obsługi urządzenia, jak również warto zawrzeć w umowie klauzulę o przeszkoleniu zaawansowanym dla personelu utrzymania ruchu. Przy czym osoby skierowane na szkolenie nie muszą mieć wyższego wykształcenia technicznego. Wystarczy średnie, albo zawodowe.