Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Zrobotyzowane stanowisko do nitowania haków rynnowych

Zrobotyzowane stanowisko do nitowania haków rynnowych

Roboty do budowlanki? Takie zaskoczenie było widoczne na twarzach większości osób, które miały okazję zobaczyć stanowisko w czasie konstruowania. Stacja z dwoma robotami oraz przenośnikiem jest przeznaczona do nitowania haków rynnowych, konfekcjonowania haków w kartonach i paletyzacji. Oto nasz zrobotyzowane stanowisko do nitowania.

Harmonia robotów i doskonały system wizyjny. Obejrzyj jak to działa!

Robot KUKA ma moc

Stacja jest wyposażona w podajnik wibracyjny oraz pozycjoner nitów, które są przemieszczane do prasy. Na stacji znajduje się także obszar pozycjonowania blaszek. Blaszki uzupełnia operator wrzucając je do kuwety. System wizyjny Omron wykonuje zdjęcie i oznacza odpowiednio ułożone blaszki, które pobiera robot KUKA  i pozycjonuje oraz wkłada na przygotowany nit.

 

 

System pozycjonowania 3D Horus

Drugi robot KUKA  wyposażony jest w system pozycjonowania 3D – Horus – więcej o naszym systemie wizyjnym przeczytasz tu. Skanuje on jedno z dwóch miejsc przygotowanych na dostarczane przez operatora palety z hakami. Odpowiednie algorytmy ułatwiają pobranie haka ze skrzyniopalety bez potrzeby wcześniejszego pozycjonowania detali. Robot przekłada hak do pozycjonowania przed umieszczeniem w prasie. Jest to istotny proces ze względu na dużą zmienność wygięcia haków i dedykowanych otworów pod nity.
Robot po pobraniu wszystkich haków z jednej warstwy pobiera przekładkę, usuwa ją przez odpowiednio zaprojektowaną zrzutnię i zaczyna skanowanie od początku. Po wybraniu haków z danej palety rozpoczyna proces na drugiej palecie.

Zautomatyzowane nitowanie

Nit wraz z blaszką jest pobierany przez manipulator 2-osiowy a następnie jest odkładany na matrycę prasy. Na matrycy zestaw nit i blaszka jest przytrzymywany za pomocą przyssawki podciśnieniowej a następnie jest dokładany do zestawu hak przez robota. Całość jest łączona mechanicznie za pomocą prasy i odpowiednio wyprofilowanego stempla.

 

Gotowe haki są wkładane przez robota do kartonów, które różnią się wymiarami. Kolejne warstwy haków są zabezpieczane przekładkami kartonowymi. Stacja jest wyposażona w podajnik z odpowiednimi czujnikami obecności i typu przekładek.

 

Jaka jest rola operatora?

Rolą operatora jest uzupełnianie haków, blaszek, nitów, przekładek oraz kartonów. Podczas uzupełniania większości komponentów należy otworzyć drzwi do stacji. Drzwi dostępowe są wyposażone w odpowiednie zwory bezpieczeństwa. Ponowne zamknięcie drzwi musi być potwierdzone przez operatora.

HMI

Maszynę można obsługiwać poprzez panel operatorski z przejrzystym i intuicyjnym menu. Za pomocą naszego HMI można sterować pracą robotów, elementami maszyny w trybie manualnym, a także uzyskiwać dostęp do statusów produkcji i logowań użytkowników.

Budowlankę też można automatyzować! Jeśli chcesz otrzymać ofertę na stanowisko zrobotyzowane - napisz do nas! biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy