Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Sukces warsztatów z Przemysłu 4.0

Sukces warsztatów z Przemysłu 4.0

Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw, to wydarzenie, które swoim zasięgiem objęło całą Polskę! W największych miastach odbyły się bezpłatne szkolenia, których celem jest pomoc w szybszym wejściu w czas Przemysłu 4.0. Alnea zdecydowała się na udział w tak ważnym projekcie, gdyż Polska potrzebuje dostosowania swoich przedsiębiorstw do współczesnych wymagań i przygotowania do konkurowania na rynkach międzynarodowych. Dzięki specjalistycznej wiedzy możliwy będzie kolejny skok technologiczny rodzimych przedsiębiorstw produkcyjnych.

Dzięki finansowaniu szkolenia przez Platformę Przemysłu Przyszłości, Alnea przeprowadziła trzy szkolenia z najnowszych technologii w naszym województwie. Wszystkie wykłady miały swoje odzwierciedlenie w maszynach i urządzeniach, których działanie mogliśmy zademonstrować.

Mieliśmy przyjemność gościć ponad 50 przedstawicieli kadry menadżerskiej i zarządczej z polskich firm produkcyjnych.

Budując program warsztatów opieraliśmy się głównie na naszym doświadczeniu w integracji systemów, maszyn i robotów oraz demonstracji najnowszych technologii. Uczestnicy mogli zapoznać się z robotami przemysłowymi firmy Kuka, Fanuc, Mitsubishi, cobotem Hanwha i robotami mobilnym firmy Omron. Jedna z najbardziej prężnych firm specjalizującej się w druku 3D – Zortrax przedstawiła nam olbrzymie możliwości przyrostowych metod wytwarzania. Czujniki i systemy RFID zaprezentowaliśmy dzięki uprzejmości firm Balluff i Pepperl+Fuchs, które udostępniły stanowiska pokazowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się Rejestrator Czasu Pracy (RCP) z opcją użycia karty/breloczka RFID, odcisku palca i możliwością robienia zdjęć firmy BIOFINGER.

Mamy absolutnie niezawodnych partnerów Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja [AiR], którzy chętnie wspierają nas w kolejnych projektach. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Od dłuższego czasu wykorzystujemy możliwości Wirtualnej Rzeczywistości. Projektując stanowiska montażowe i linie produkcyjne dajemy możliwość obejrzenia gotowej realizacji w cyberprzestrzeni na długo zanim projekt zostanie zmaterializowany. Stąd tak duże wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz VR całej fabryki z uwzględnieniem procesów produkcyjnych. To niezwykle ważny element nowoczesnego planowania produkcji i koncepcji end-to-end-engineering. Opowiedzieliśmy również nieco o uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji.

Warsztaty to nie tylko pokazy i wykłady. To świetne miejsce aby przedyskutować tematy związane ze wdrażaniem technologii. Wspólne kolacje połączone z Forum Wymiany Myśli pozwoliły na lepsze poznanie naszych gości, ich potrzeb związanych z automatyzacją, a także rozpoczęcie networkingu. Mamy już pierwsze informacje, że uczestnicy szkolenia odnajdują pola do przyszłej współpracy biznesowej.

Chcemy podziękować uczestnikom za wielki wkład w szkolenia, za dzielenie się swoimi przemyśleniami. Ministerstwo Przedsiębiorczości oraz Platforma Przemysłu Przyszłości zapowiada kolejną turę kursów w przyszłym roku. Zaglądajcie na naszą stronę aby być na bieżąco!

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy