Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Sukces III Edycji Programu Laboratorium

Sukces III Edycji Programu Laboratorium

III Edycja Programu Laboratorium zakończyła się pełnym sukcesem. Lokalna inicjatywa Krzysztofa Kamińskiego Prezesa Alnea rozwija się coraz bardziej i dotyczy już nie tylko naszego województwa, ale także gmin z województwa podlaskiego. Tym bardziej zespół Alnea cieszy fakt, iż tak wiele szkół i przedsiębiorstw włączyło się do tej niezwykle ważnego przedsięwzięcia. Tysiące uczniów spotkało się z przedsiębiorcami, którzy ukazywali młodzieży realia pracy w nowoczesnych firmach. Dzięki temu już bardzo młodzi ludzie mogą zapoznać się z charakterem wykonywanych obowiązków na różnorodnych stanowiskach.

Alnea inwestuje w młodzież

Celem programu jest uświadamianie młodzieży oraz motywowanie do podejmowania takich kierunków kształcenia, które będą pożądane w przyszłości. Z kolei szkoły i nauczyciele mogą czerpać z wiedzy prężnie działających przedsiębiorców aby unowocześniać programy nauczania, które przygotują przyszłe kadry do wymagającego rynku Gospodarki 4.0.

Jako współorganizatorzy mieliśmy przyjemność kilkukrotnie gościć uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i techników w naszej hali produkcyjnej w Stawigudzie. Młodzi ludzie mogli dotknąć automatyzacji i robotyzacji przemysłu, dzięki spotkaniom z naszą wysokokwalifikowaną kadrą.

Jesteśmy przekonani, że wspólnie z innymi firmami jesteśmy w stanie zniwelować pewne zaległości polskiego systemu edukacji w kształceniu specjalistów, techników, operatorów maszyn, automatyków i robotyków. Wierzymy, że wczesne zapoznanie młodych ludzi z najnowszymi technologiami, to najlepsza metoda na poszerzanie przyszłych kadr oraz zwiększanie innowacyjności naszego województwa.

Jasno widzimy potrzebę kontynuacji funkcjonowania programu Laboratorium, a firmy które chciałby podobnie jak Alnea realizować Misję Społecznej Odpowiedzialności Biznesu zapraszamy do kontaktu.

Jak mówi Krzysztof Kamiński Prezes Grupy Alnea: „Ważne, że pomysł na projekt Laboratorium przyjął się tak dobrze i jest świetnie odbierany społecznie. Docieramy do szkół z wyjątkową propozycją, która może mieć realny wpływ na decyzje uczniów, co do kierunków ich karier zawodowych. Wiele firm chce współpracować i realizować misję społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspólnie dbamy o rozwój młodych ludzi, ale też kreujemy przyszłe kadry – profesjonalne, przygotowane, ukierunkowane na rozwój i promocję Polski na świecie”.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Od dłuższego czasu ALNEA inwestuje pokaźne zasoby w misję edukacyjną – zorganizowała ogólnopolską konferencję specjalistyczną „Automatyzacja i robotyzacja przemysłu”, która stanie się wydarzeniem cyklicznym przybliżającym tematykę automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma wystawia się na rodzimych targach, konferencjach, prowadzi seminaria i prelekcje tematyczne. Posiada własne know-how, którym zainteresowane są rynki Europy zachodniej. Z kolei ostatnie Targi China International Import Expo 2018 w Szanghaju ukazały olbrzymie zainteresowanie systemami wizyjnymi opatentowanymi przez Alnea.

Zobacz relacje medialne podsumowujące III Edycję Programu Laboratorium

Zobacz relacje medialne z otwarcia III Edycji Programu Laboratorium!

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy