Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Jak skutecznie i efektywnie wdrożyć robotyzację w procesach obróbki skrawaniem? – Fanuc Polska

Jak skutecznie i efektywnie wdrożyć robotyzację w procesach obróbki skrawaniem? – Fanuc Polska

Alnea miała przyjemność po raz drugi gościć firmę Fanuc na Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”. Odwiedził nas Pan Mateusz Amroziński specjalista ds. nowych projektów wraz z zespołem.

Pan Mateusz Amroziński przybliżył współczesne oblicze produkcji przemysłowej. Dowiedzieliśmy się, jak stworzyć nowe stanowisko produkcyjne opierając się na pogłębionej analizie własnych zasobów. Pierwszym biegunem będzie mierzalność i zasadność ekonomiczna wdrażanego rozwiązania robotycznego a następnie możliwość jego elastycznego rozwoju. Jak się okazuje, to że robot dziś wykonuje proste czynności jest zbyt małym wymogiem, gdyż od maszyn oczekuje się zdecydowanie większej responsywności, umiejętności podejmowania decyzji, zdolności do szybkiego przezbrojenia produkcji. Prelegent skupił się również na znaczeniu czynnika ludzkiego, który jest w stanie szybko opanować nowe umiejętności w celu obsługi zaimplementowanych maszyn.

Mateusz Amroziński
Specjalista ds. nowych projektów Fanuc

 

Absolwent kierunku Mechatronika, wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. W polskim oddziale FANUC zatrudniony od czerwca 2012 r. Od początku związany z działem wsparcia technicznego firmy FANUC Polska. W zakresie jego obowiązków leży pomoc w analizie i wdrażaniu nowych projektów, szkolenia dla klientów, testy nowych pakietów oraz promowanie najnowszych rozwiązań technologicznych FANUC wśród polskich producentów.

Fanuc to japoński producent sterowań CNC, które stanowiły początek działalności w latach 50 XX wieku. Ponadto firma dostarcza roboty przemysłowe, robo-maszyny czyli różnego rodzaju obrabiarki, centra frezarskie. Fanuc Polska zajmuje się lokalnym wspieraniem integratorów przemysłowych i firm produkcyjnych we wdrażaniu robotów, wsparciu technicznym, szkoleniach, pomocy serwisowej, dostarczaniu części zamiennych czy doborze optymalnej technologii.

Warto zauważyć, że po 60 latach działalności posiada imponujące wyniki 4 mln sterowników CNC i 550 tys. zainstalowanych robotów w przedsiębiorstwach na całym świecie.

„(…) Jest tendencja mocno wzrostowa, jeżeli chodzi o zainteresowanie robotami (…) Liczby o tym mówią. W 2017 roku nastąpił wzrost o 30% sprzedaży robotów w ogóle na świecie. W Polsce jest nadal tak, że te roboty cały czas raczkują. Z drugiej strony jest coraz lepiej, bo obserwując pytania, jakie zadają nam klienci końcowi czy też integratorzy, widzimy, że poziom świadomości poszedł dość mocno do góry w porównaniu do tego co było 2,3,4 lata temu (…). Celem takiego wydarzenia jak dzisiaj, jest choćby to, żeby pomóc zrozumieć zarówno zakładom produkcyjnym, jak i integratorom, co i kiedy warto stosować (…) Na razie firmy jeszcze się zastanawiają czy to już, a może to jeszcze za drogo, a może poczekajmy, może się za wolno zwróci, a może nie. Boimy się to obsługiwać, nie mamy ludzi wykwalifikowanych – to jest wszystko do przejścia. Trzeba po prostu podjąć te pierwsze kroki. My w tym mocno pomagamy. I trzeba do tego też podejść racjonalnie. Warto zaplanować sobie takie kroki we wdrożeniu pierwszego robota, żeby to po prostu miało sens. Czyli mówiąc w skrócie – nie z motyką na słońce z jednej strony. Z drugiej strony nie bać się. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni my możemy to wszystko przetestować w laboratorium, możemy wyliczyć stopę zwrotu, możemy zasymulować proces w środowisku wirtualnym, to jest naprawdę do zrobienia (…)”. – komentuje Mateusz Amroziński Specjalista ds. nowych projektów Fanuc

Dziękujemy firmie Fanuc Polska za obecność, świetny wykład oraz zaprezentowanie jednego ze swoich robotów w trakcie dnia otwartego „Przywitaj się z robotem”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy