Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Robot mobilny LD-250 już w sprzedaży

Robot mobilny LD-250 już w sprzedaży

Omron z końcem roku 2019 przedstawił najnowszego członka rodziny LD. Robota mobilny o udźwigu 250 kg już w sprzedaży! Dotychczas dostępne były tylko roboty 60, 90, 105, 130 kg. Mała masa ładunku ograniczała liczbę możliwych aplikacji. Omron LD-60 i LD-90 świetnie nadawały się do przewożenia elektroniki, kabli, śrubek czy niewielkich kartonów. Więcej o robotach mobilnych możesz przeczytać  tutaj
Robot o udźwigu 250 kg znajdzie natomiast zastosowanie w automotive czy przemyśle spożywczym dzięki możliwości przewożenia całych palet.

 

Zautomatyzowany transport w firmie

Transport podzespołów, surowców czy gotowych paczek jest procesem dość prostym w automatyzacji. Ceny robotów w porównaniu do zeszłego roku spadły i czas zwrotu z inwestycji również jest obecnie bardziej korzystny. Wybrane aplikacje, które ofertowaliśmy w zeszłym roku przeliczyliśmy na nowo. W ten sposób robot do przewożenia palet o masie 220 kg w pierwszym przypadku miał zwrócić się w ciągu prawie trzech lat, teraz mieścimy się w dwóch. Podobnie w innej firmie mały robot u ładowności 90 kg miał czas zwrotu 2 lata i 4 miesiące, a obecnie jest to 18 miesięcy.

 

Obecnie coboty i roboty mobilne są dość popularne, rzecz można by, że modne. Każde wdrożenie jest specyficzne i bazuje na innych cechach robotów. To co zdecydowanie wyróżnia Omrona to cała wizja Przemysłu 4.0. Roboty mobilne dzięki specjalnemu oprogramowaniu mogą pracować jako flota – mogą być zarządzane z poziomu nadrzędnego komputera. Co ciekawe flota może się składać z robotów o różnym udźwigu. Cała flota może współdzielić mapę, a jednostka zarządzająca może sama decydować, który robot podjedzie do danego stanowiska bazując na masie ładunku, odległości od celu i poziomu naładowania baterii.

Zautomatyzowany transport w nowoczesnej fabryce. Obejrzyj wideo

Bezpieczenstwo pracowników to podstawa

Dlaczego roboty mobilne? Przede wszytskim to rozwiązanie bardzo bezpieczne. Doskonały Lidar i świetne algorytmy sprawiają, że robot dostosowuje prędkość do przewidywanych przeszkód, reaguje na kierunek i szybkość poruszających się przeszkód, ma możliwość głosowego informowania o statusie (jest to opcja programowalna) czy szerokie wachlarz dodatkowego osprzętu. To rozwiązanie o wiele bezpieczniejsze od wózków widłowych, które po prostu stanowią zagrożenie dla osób przebywających w ich zasięgu.

Jeśli jesteś zainteresowany robotami mobilnymi – napisz do nas! Przyjedziemy na testy, opracujemy ofertę dostosowaną do twoich potrzeb.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy