Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Robogrant

Robogrant

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) działa na rzecz przedsiębiorców poprzez wsparcie szkoleniowe, finansowanie starupów, dofinansowanie projektów, programy sukcesji, a nawet pomoc w wyjazdach na targi zagraniczne.  Pojawienie się nowego konkursu Robogrant jest kolejnym działaniem na rzecz automatyzacji i robotyzacji.

Nowy konkurs PARP

Pilotażowy Program „Robogrant – pomoc na rozwój polskiej branży meblarskiej” ma wspierać rodzime przedsiębiorstwa produkcyjne. Warmińsko-mazurskie to zagłębie przemysłu drzewnego i meblarstwa. Jednocześnie ten sektor jest bardzo narażony na nadchodzący kryzys – głównie poprzez energochłonność, wysokie ceny surowca i coraz mniejszą jego dostępność.

 

 

Grant na robota

Dofinansowanie robota przemysłowego w ramach konkursu Robogrant może wynieść nawet 85% przy maksymalnej kwocie wartości projektu 1 000 000 zł. Wnioski o dofinansowanie będzie można składać od 8 listopada do 6 grudnia 2022 r., tak więc czasu jest niewiele. Więcej o ulgach na robotyzację.

Konkurs będzie obejmował przedsiębiorstwa produkcyjne, a środki będą stanowiły pomoc de minimis. Zgodnie z mapą pomocy regionalnej na lata 2022-27, Warmińsko-Mazurskie może liczyć nawet na zwrot 80% kosztów inwestycji (w zależności od wielkości przedsiębiorstwa). Grant na robota zapewne zachęci firmy do inwestycji w nowe maszyny.

Kupno robota

Założeniem konkursu, który na razie jest pilotażem jest zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw. Transformacja technologiczna w meblarstwie jest potrzebna, bowiem wiele procesów nie jest jeszcze zautomatyzowana. W Alnea podjęliśmy się robotyzacji pakowania mebli w paczki, a teraz zakup rozwiązania przez firmy będzie łatwiejszy.

Dofinansowanie zakupu robota to nie jedyna opcja aby unowocześnić park maszynowy. Można przecież skorzystać z funduszy unijnych lub rozpocząć projekt badawczo-rozwojowy, którego elementem będzie nowa maszyna. Dobrym pomysłem jest także leasing – o tych możliwościach pisaliśmy TU. Coraz więcej firm decyduje się na zakup używanych robotów z niemieckich fabryk – w takim przypadku należy zawsze zwracać uwagę na jego kompletność (ramię, kontroler, przewody, pad i soft).

 

Ulga na robotyzację

Od 2022 wchodzi również ulga na robotyzację dla firm produkcyjnych. W ramach tej ulgi firmy będą mogły odliczyć nawet 150% wydatków na zakup nowych robotów, licencji, maszyn i urządzeń peryferyjnych. Więcej o uldze na robotyzację znajdziesz tu, możesz się także skontaktować z nami, a wyślemy Ci ebook o uldze na robotyzację!

 

Na co można przeznaczyć robogrant?

 

Robot to tylko część zautomatyzowanego rozwiązania. Na co można przeznaczyć robogrant? Oprócz robota sfinansować w ramach konkursu można także wartości niematerialne i prawne niezbędne do instalacji i integracji nabywanych środków trwałych, z parkiem maszynowym w celu ich prawidłowego uruchomienia. Jest to zatem finansowanie nie tylko zakupu, ale i instalacji oraz wdrożenia całego rozwiązania zrobotyzowanego w meblarstwie.

Roboty w Alnea

Roboty w Alnea były od zawsze. Wdrażamy roboty marki KUKA, Mitsubishi, Fanuc, Omron. Opracowujemy koncepcje linii produkcyjnych i maszyn oraz stanowisk zautomatyzowanych. Budujemy też maszyny koncepcyjne – do automotive, meblarstwa, elektroniki i budownictwa. Świadczymy także usługi CNC.

Zobacz jak opiekujemy się naszymi robotami:

Więcej na www.alnea.pl


Inwestujesz w robotyzację?
napisz do nas jak i zapytaj o ebook dotyczący ulgi na robotyzację: magdalena.kaminska@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy