Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Przykłady skutecznych wdrożeń robotyzacji – KUKA

Przykłady skutecznych wdrożeń robotyzacji – KUKA

Firma Kuka od lat współpracuje z Alnea. Nie inaczej było podczas II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”. Mieliśmy przyjemność gościć Tomasza Nowaka Dyrektora Kuka oraz Łukasza Szczepkowskiego Kierownika regionalnego ds. sprzedaży KUKA.

Łukasz Szczepkowski Kierownik regionalny ds. sprzedaży KUKA przedstawił nam konkretne przykłady skutecznych wdrożeń robotyzacji oraz opowiedział o trendach rynku robotyki w Polsce i na świecie. Firma współpracuje z prężnie działającymi integratorami przemysłowymi, dlatego posiada pokaźny zbiór realizacji, które zostały oparte na robotach Kuka. Słuchacze zobaczyli między innymi mniejsze maszyny o udźwigu 10-20 kg najczęściej wykorzystywane do spawania lub lutowania. Z kolei zdecydowanie większe roboty o udźwigu sięgającym 500 kg charakteryzują się niezwykłą powtarzalnością i dokładnością działania. Warto zauważyć, że KUKA to również zaawansowana paletyzacja, ergonomiczna, bezpieczna i redukująca odpady. Wykład to świetny materiał poglądowy dla firm, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z robotyzacją i zastanawiają się jakie są możliwości robotów przemysłowych.

Łukasz Szczepkowski Kierownik regionalny ds. sprzedaży KUKA

 

Od 8 lat pracuje w firmie KUKA. Od samego początku zajmował się sprzedażą i wsparciem dla klientów, dodatkowo był również inżynierem serwisowym. Od ponad 3 lat jest odpowiedzialny sprzedaż. Prowadzi biuro w Bydgoszczy, gdzie ma serwisanta, magazyn oraz przestrzeń warsztatową. Prowadzi podstawowe szkolenia z zakresu obsługi robotów.

W 2018 roku firma KUKA świętowała swój jubileusz. Przed 120 laty Johann Josef Keller i Jakob Knappich założyli firmę, która jest obecnie jednym z wiodących na świecie dostawców inteligentnych rozwiązań automatyzacyjnych dla przemysłu 4.0. Warto zauważyć, że przedsiębiorstwo posiada olbrzymie osiągnięcia w sprzedaży, dzięki serii KR QUANTEC robotów o unikalnie szerokiej gamie udźwigów. W 2007 roku firma przekroczyła magiczną granicę udźwigu 1000 kg, a KUKA KR 1000 TITAN został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa.

„Jeżeli chodzi o wzrost to rynek robotyki jest ogromy i dane Światowej Organizacji Robotyki pokazują, że w zeszłym roku tych robotów było w Polsce o 35% więcej w stosunku do roku ubiegłego i jest to 2500 robotów przemysłowych. (…) Współczynnik gęstości robotów, czyli ilości robotów na 10 tys. pracowników już nie jest taki kolorowy. To jest tylko 36 robotów na 10 tys. pracowników. (…) Na przykład Korea jest liderem i jest 700 tych robotów, a nasi południowi sąsiedzi mają po 115-120. Także tutaj wzrosty są, ale one muszą być jeszcze silniejsze aby nadgonić świat (…) Nadal trzeba działać dalej aby gonić Europejską czołówkę, gdzie ta średnia jest około 300 robotów. Czyli nasi południowi sąsiedzi są na poziomie 100, czołówka Europejska to 300, także widzimy ile jeszcze jest do nadrobienia (…)”. – Tomasz Nowak Dyrektor KUKA

Dziękujemy firmie Kuka za wieloletnią, owocną współpracę i wsparcie podczas organizacji II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy