Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Przemysłowe zastosowania kobotów – łatwe i elastyczne narzędzie do zwiększania efektywnści – CoRobotics

Przemysłowe zastosowania kobotów – łatwe i elastyczne narzędzie do zwiększania efektywnści – CoRobotics

Mieliśmy wielką przyjemność gościć firmę CoRobotics, która pierwszy raz dołączyła do grona partnerów II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”.

Radosław Matiakowski Prezes zarządu CoRobotics odpowiedział na kilka zasadniczych pytań – czy warto instalować roboty? Czy jest to trudne? Czy inwestycja szybko się zwróci? Jak się wydaje koboty stanowią ważny argument w rozwiązaniu grupy najważniejszych problemów współczesnej produkcji – braku pracowników, rotacji, wysokich stawek godzinowych, zmiany charakteru produkcji (krótkie serie) i konieczności zapewnienia wysokiej, powtarzalnej jakości. Praca robota współpracującego powinna być łatwo programowalna, bezpieczna dla człowieka i wielozadaniowa. Warto wysłuchać wykładu aby dowiedzieć się, jakie jest miejsce kobotów we wespółczesnej produkcji przemysłowej?

Radosław Matiakowski
Prezes zarządu CoRobotics

 

W swojej karierze pracował jako Dyrektor Zarządzający JM-TRONIK, Prezes Zarządu RT Robotics, zasiadał w radach nadzorczych Służewiec – Tory Wyścigów Konnych, Elektrownia Kozienice, Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów. Obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu CoRobotics oraz Członka Zarządu RMG Management odpowiedzialnego za segment consultingu. Posiada 22-letnie doświadczenie w branży B2B i consultingu w obszarach energetyki, automatyki i IT. Swoją interdyscyplinarną wiedzę zdobywał na Politechnice Warszawskiej – Wydział Elektryczny, Automatyka i Robotyka, Uniwersytecie Warszawskim – Wydział Dziennikarstwa, Szkole Głównej Handlowej – Katedra Zarządzania w Gospodarce oraz programie MBA na Erasmus University – Rotterdam School od Management. W swojej karierze realizował wiele projektów inwestycyjnych i doradczych dla PGE, ENEA, TAURON, INNOGY, ENERGA, CEZ. Pasjonat robotyki i sztucznej inteligencji.

CoRobotics jest dystrybutorem firm HANWHA Robotics z Korei Południowej, ROBOTIQ z Kanady, Convergent Information Technologies z Austrii.

Firmę tworzy grupa profesjonalistów, którzy stawiają na rozwiązania wysokiej jakości i sprawdzonych dostawców nowych technologii. Automatyzacja, robotyzacja i sztuczna inteligencja, to obszar motywujący CoRobotics do podejmowania coraz ambitniejszych wyzwań, co owocuje wykonaniem wielu wdrożeń, koncepcji i szkoleń.

„(…) W kraju robotyzacja zaczyna przyspieszać. Należy wspomnieć, że jesteśmy dość słabo zrobotyzowanym krajem. Mamy na dzień dzisiejszy 36 robotów na 10 tys. pracujących, a tutaj pierwsze miejsce to jest Korea Południowa, która ma 790 robotów. To jest przepaść można powiedzieć, ale obserwujemy w ostatnich latach wyraźny trend wzrostowy. Nie ukrywamy, że potrosze pomagają temu roboty współpracujące. To są roboty, które bardzo łatwo się programuje, pracują bezpieczne obok człowieka (…) Taki robot zwraca się już w ciągu pół roku przy pracy jednozmianowej (…) Dzisiejsze roboty współpracujące, które my tu również prezentujemy obsługuje się bardzo podobnie, jak smartfon, który praktycznie każdy z nas posiada. Dodajemy sobie kwadracik – ruch, kwadracik – chwyć, ustawiamy, jaki ma być czas, gdzie ma się robot poruszyć. Możemy mu pokazać ścieżkę ruchu trzymając za nadgarstek, więc jest to bardzo proste (…)”. – Radosław Matiakowski prezes zarządu CoRobotics

Składamy podziękowania Panu Radosławowi Matiakowskiemu i całemu zespołowi CoRobotics za wsparcie podczas organizacji II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy