Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Uczniowie ze szkół podstawowych nr 2 i 5 z Ostródy na wycieczce w Alnea!

Uczniowie ze szkół podstawowych nr 2 i 5 z Ostródy na wycieczce w Alnea!

Tym razem w ramach programu laboratorium mieliśmy przyjemność gościć młodzież ze szkół podstawowych nr 2 i 5 z Ostródy. Nasi inżynierowie z zaangażowaniem przybliżają tematykę robotki i automatyki. Wierzymy, że wczesne zapoznanie młodych ludzi z najnowszymi technologiami, to najlepsza metoda na poszerzanie przyszłych kadr.

Celem Programu Laboratorium jest wspomaganie uczniów w wyborze ścieżki zawodowej. W roku szkolnym 2018/2019 propozycja skierowana jest do uczniów VII i VIII klas podstawowych oraz III klas gimnazjum. Uczestnicy z całego Województwa Warmińsko-Mazurskiego mają możliwość zdobycia wiedzy o różnych zawodach, profesjach i sposobach pracy, dzięki wizytom studyjnym w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Jednak na profity należy patrzeć również z perspektywy szkół, które otrzymują informacje odnośnie pożądanego profilu przyszłych kandydatów do pracy i wymaganych umiejętności. W poprzednich edycjach do programu przystąpiło łącznie 157 szkół oraz 59 przedsiębiorców!

Alnea inwestuje w młodzież

Warto podkreślić, że Prezes Zarządu ALNEA Krzysztof Kamiński jest pomysłodawcą programu Laboratorium. W swoich wypowiedziach niejednokrotnie podkreśla istotę inwestycji w młode pokolenie inżynierów, które w ciągu najbliższych lat będzie wprowadzało Polskę w przemysł 4.0. i monitorowało proces ekspansji na rynki azjatyckie. Zapewne część młodych ludzi podejmie się prowadzenia własnych firm, które w przyszłości nie poradzą sobie bez maszyn usprawniających procesy produkcji. Obecnie jednym ze współorganizatorów jest firma Alnea, która na własny koszt wykonała i utrzymuje platformę obsługującą Program. Ponadto ALNEA w miarę swoich możliwości czasowych przyjmuje wycieczki uczniów ukazując im pracę inżynierów konstruktorów, robotyków, technologów czy operatorów obrabiarek.

Jak mówi Krzysztof Kamiński Prezes Grupy Alnea: „Ważne, że pomysł na projekt Laboratorium przyjął się tak dobrze i jest świetnie odbierany społecznie. Docieramy do szkół z wyjątkową propozycją, która może mieć realny wpływ na decyzje uczniów, co do kierunków ich karier zawodowych. Wiele firm chce współpracować i realizować misję społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspólnie dbamy o rozwój młodych ludzi, ale też kreujemy przyszłe kadry – profesjonalne, przygotowane, ukierunkowane na rozwój i promocję Polski na świecie”.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Od dłuższego czasu ALNEA inwestuje pokaźne zasoby w misję edukacyjną – zorganizowała ogólnopolską konferencję specjalistyczną „Automatyzacja i robotyzacja przemysłu”, która stanie się wydarzeniem cyklicznym przybliżającym tematykę automatyzacji procesów produkcyjnych. Firma wystawia się na rodzimych targach, konferencjach, prowadzi seminaria i prelekcje tematyczne. Posiada własne know-how, którym zainteresowane są rynki Europy zachodniej. Z kolei ostatnie Targi China International Import Expo 2018 w Szanghaju ukazały olbrzymie zainteresowanie systemami wizyjnymi opatentowanymi przez Alnea.

Zobacz relacje medialne z otwarcia III edycji programu laboratorium!

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy