Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Blog

ALNEA / Praktyczne aspekty transformacji cyfrowej firmy

Praktyczne aspekty transformacji cyfrowej firmy

W Ełku 26 września odbyła się już druga Konferencja Automatyzacja i Robotyzacja w Produkcji i Usługach – praktyczne aspekty transformacji cyfrowej firmy.

Prężnie rozwijający się Ełk znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim, ale w zasadzie na granicy z województwem podlaskim. W Polsce Północno-Wschodniej jest wiele firm, które mają potencjał, jednak potrzebują wsparcia. Inceptum jako Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości na Warmii, Mazurach i Powiślu powstało by działać na rzecz rozwoju firm. W te działania wpisane są projekty dotyczące procedowania nowej Regionalnej Inteligentnej Specjalizacji. Z inicjatywy prezesa Alnea w iście sprintowym tempie Warmińsko-Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Investin stworzyła dokumentację czyli analizę sektora oraz program rozwoju Zielonej Automatyzacji i Cyfryzacji. Nowa RIS to wielka szansa rozwoju nie tylko przedsiębiorstw, ale i całego regionu.

 

Nowe technologie

Krzysztof Kamiński wystąpił z prelekcją pt. Jak skutecznie wdrażać automatyzację i robotyzację w przedsiębiorstwie. Alnea jako firma technologiczna wdraża nowe technologie, ale nie jest to łatwa branża. Integrator ma za zadanie stworzyć nową maszynę dopasowaną do potrzeb klienta. Od etapu pomysłu, projektowania, prototypu aż po budowę i wdrożenie maszyny czy linii produkcyjnej biegnie droga kręta i najeżona trudnościami. Procesy są trudne, niekiedy trzeba przeprojektowywać stacje. A kryzys, najpierw związany z pandemią, obecnie z wojną, zerwał łańcuchy dostaw, podwoił cenę komponentów i zweryfikował wiele modeli biznesowych.

 

 

 

Krzysztof Kamiński

Automatyzacja krok po kroku

Automatyzacja krok po kroku jest istotą rozwoju firm, w zasadzie jedynym sposobem na utrzymanie konkurencyjności, ale dlaczego?

Automatyzacja pozwala na:

– Obniżenie kosztów energii zużywanej do wytwarzania, dzięki inteligentnemu sterowaniu. Przykładem może być zrobotyzowane lutowanie, gdy kontroler precyzyjnie steruje grzaniem grota – minimalizuje się straty prądu.

– Podniesienie powtarzalności produktów – uniezależnienie od błędów ludzkich oraz wyeliminowanie zmęczenia operatorów.

– Efektywność produkcji – poprzez kontrolę każdego procesu i identyfikacje podzespołów oraz komponentów. Odrzucanie NOK (produkt Not OK) oszczędza energię, czas i podzespoły.

Zielona Automatyzacja i Cyfryzacja

 

 

Firmy mogą się automatyzować dzięki funduszom unijnym i krajowym. Zakup nowej linii produkcyjnej bez wsparcia finansowego jest możliwy tylko dla największych firm. Nowa specjalizacja  – Zielona Automatyzacja i  Cyfryzacja może przynieść rozwój firm, przypływ kapitału do regionu i lepsze warunki życia dla ludzi. A specjalizacja jest zielona, ponieważ stawiamy na ekologiczne technologie, które mają zachować piękno Warmii i Mazur. Stawianie na rozwój IT, efektywnych linii produkcyjnej

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy