Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Pakiety funkcjonalne dla robotów sześcioosiowych – Schunk

Pakiety funkcjonalne dla robotów sześcioosiowych – Schunk

Firma Schunk dołączyła do grona partnerów II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”. Mieliśmy wielką przyjemność gościć przedstawicieli największej firmy oferującej mocowania i systemy chwytakowe.

Jakub Sobolak Inżynier ds. sprzedaży SCHUNK przybliżył temat pakietów funkcjonalnych dla robotów sześcioosiowych. Portfolio firmy jest niezwykle szerokie, dlatego Schunk może wyposażyć roboty wszystkich marek w swoje produkty nawet w przypadku konieczności przeniesienia ciężkich aplikacji czy długich i nie poręcznych detali. Warto zauważyć, że firma dysponuje gamą modeli dedykowanych do działań precyzyjnych lub odbywających się w trudnych warunkach (całkowite zanurzenie, środowiska zapylone, zabrudzone). Ponadto Schunk działa elastycznie, gdyż jest w stanie zaprojektować urządzenia pod wymagania klienta, konkretnej maszyny, aplikacji oraz dostarcza wiedzę z zakresu prawidłowego montażu i optymalizacji zastosowanych rozwiązań.

Jakub Sobolak
Inżynier ds. sprzedaży SCHUNK

 

Ukończył Wojskową Akademię Techniczną – kierunek: elektronika i telekomunikacja. Od 1,5 roku w firmie Schunk na stanowisku Inżynier Sprzedaży. Odpowiada za województwa: mazowieckie, lubelskie, podlaskie oraz warmińsko-mazurskie.

Schunk to firma rodzinna założona w 1945 przez Friedricha Schunka jako warsztat mechaniczny. Została liderem kompetencji i światowego rynku w dziedzinie technologii mocowań i systemów chwytakowych.

Dynamiczny rozwój firmy pozwala na zatrudnienie 3,500 pracowników w 9 zakładach produkcyjnych. Ponadto 34 spółki zależne i partnerzy dystrybucyjni w ponad 50 krajach gwarantuje intensywną obecność na rynku.

Asortyment firmy można uznać za imponujący, gdyż zawiera 11 tys. standardowych komponentów, 2550 chwytaków, to największa na świecie oferta w tej specjalizacji.

Główni nabywcy to przedsiębiorstwa produkcyjne stosujące procesy montażu, przenoszenia i obróbki. Schunk współpracuje ze wszystkimi znanymi markami z branży inżynierii, automatyki i obsługi montażu. Od 2012 roku ambasadorem marki jest bramkarz Jens Lehmann.

„(…) Jesteśmy największym producentem na świecie, jeżeli chodzi o chwytaki. Są to chwytaki elektryczne, jak również pneumatyczne. Dodatkowo produkujemy akcesoria do robotów, czyli wyposażamy de facto od kiści w dół. Mam na myśli tutaj przepusty obrotowe, akcesoria do szybkiej wymiany narzędzi ręcznych czy automatycznych (…). Natomiast jesteśmy również producentem części, tzw. mocowań w obrabiarkach CNC (…). Uważam, że takie konferencje są bardzo fajnym pomysłem szczególnie dla nowych klientów (…). Oczywiście jest gro klientów, które zna czy to Schunka czy producentów robotów, maszyn. Natomiast niektóre firmy, mniejsze, startupy one potrzebują się dowiedzieć. Trzeba im coś pokazać, zasugerować jakieś rozwiązania, naświetlić, co u Państwa mogłoby się sprawdzić. Ewentualnie zaciekawić jakimś rozwiązaniem, bo to jest jednak przyszłość (…)”. – komentuje Jakub Sobolak Inżynier ds. sprzedaży SCHUNK

Dziękujemy firmie SCHUNK za wsparcie podczas organizacji II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy