Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Nowoczesne systemy wymiany danych – Balluff

Nowoczesne systemy wymiany danych – Balluff

Firma Balluff to nowy partner Alnea podczas organizacji II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”. Z wykładem i pokazem robotów wystąpił Adam Dziura dyrektor sprzedaży Balluff.

Dowiedzieliśmy się znacznie więcej o podstawach nowoczesnych systemów wymiany danych i inteligentnej produkcji. Udostępnienie obszaru produkcyjnego dla predykcyjnej konserwacji oraz monitorowania stanu może w krótkim czasie poprawić wydajność w zakładach. Istotnym elementem w procesie zbierania danych jest Internet Rzeczy, są to urządzenia, których celem jest możliwie szybkie zebranie informacji. Obecność tego rodzaju urządzeń sprawia, że środowisko, w którym się one znajdują staje się inteligentne.

Internet Rzeczy w branży produkcyjnej to przejście z tradycyjnego systemu komunikacji do organizacji przy użyciu komórek zbierających dane w kontakcie z urządzeniami oraz zewnętrznym światem cyfrowym. Niebagatelną rolę w rozwoju technologii Internetu Rzeczy odgrywa ekspansja technologii 5G, która umożliwi podłączenie dużej ilości urządzeń oraz przekazywanie znacznej ilości informacji bez przerw w przesyle danych.

Przyszłością przedsiębiorstw na świecie jest robotyzacja procesu produkcyjnego. Istotnym elementem zrobotyzowania linii produkcyjnych jest przyjęcie takiego systemu monitoringu, który pozwoli na wczesne wychwycenie błędów, co skutkuje uniknięciem niekontrolowanych przestojów. Prelegent podkreśla oszczędności wynikające z użytkowania urządzeń podłączonych do sieci, zarówno wynikających z mniejszego zużycia komponentów (np. okablowanie), jak i optymalizacji czasu produkcji (unikanie zbędnych przerw w pracy robotów).

Adam Dziura
Dyrektor sprzedaży BALLUFF

 

Adam Dziura jest dyrektorem sprzedaży w firmie Balluff Sp. z o.o. Entuzjastycznie podchodzi do inteligentnej produkcji, STEM i edukacji zawodowej. Absolwent AGH z dyplomem magistra inżyniera w zakresie automatyki i metrologii. Od ponad 16 lat dzieli się swoją pasją do automatyzacji w różnych branżach. Bierze udział w opracowywaniu rozwiązań spełniających oczekiwania szczupłej produkcji oraz analiz wykorzystujących nowości technologiczne w praktycznych zastosowaniach.

Balluff to firma rodzinna o zasięgu międzynarodowym. Wieloletnie doświadczenie pozwoliły na wypracowanie wysokiego standardu, zarówno w produkcji własnych urządzeń jak i doradztwie, zwanym jakością Balluff. Poprzez innowacyjne rozwiązania wspierają swoich klientów w tak istotnych zadaniach jak proces planowania produkcji, optymalizacja kosztów oraz zarządzanie jakością. Wśród produktów Balluff znajdują się między innymi: czujniki, przetworniki położenia oraz systemy identyfikacyjne.

„(…) W dzisiejszych czasach największym kosztem produkcyjnym poza reklamacją jest przestój maszyny. Żeby uniknąć tych przestojów dobrze by było wiedzieć w jakim stanie i jakiej kondycji są nasze maszyny, czyli zadbać o prewencyjne utrzymanie ruchu maszyn. Do tego właśnie służy między innymi internet of things (…). – komentuje Jacek Grabowski Balluff

Dziękujemy firmie Balluff za wsparcie podczas organizacji II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy