Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Linia produkcyjna – magazyn buforowy

Linia produkcyjna – magazyn buforowy

Linia została przygotowana jako magazyn buforowy po procesie pottingu. Linia zbudowana przez naszą firmę składa się z 4 części.

System MES

Stacja A jest stacją rozpoczynającą proces produkcyjny. W ramach tej stacji operator dzięki wsparciu systemu MES dostaje pozwolenie na rozpoczęcie produkcji w zależności od modelu produkowanego. System MES wspierany jest czytnikiem kodów QR, który po synchronizacji danych odpowiednim kolorem lampki informacyjnej przekazuje operatorowi decyzję o możliwości użyciu komponentu bądź nie. Stacja jest elementem doprowadzającym komponent do procesu zalania żywicą w stacji pottingu.

Komunikacja pomiędzy stacją A, pottingiem i w dalszym części z automatycznym buforem jest zapewniona dzięki wymianie sygnałów po protokole SMEMA.

Transport detali

Po zakończeniu procesu pottingu detal trafia na stację B, która odbiera detal i za pomocą windy rozdziela detale zgodnie z przygotowaną logiką po 6 pasach buforowych (linia została przygotowana do rozbudowy o kolejne 2 pasy buforowe).

System wymiany danych oparty jest na czujnikach potwierdzających przekazanie detalu pomiędzy poszczególnymi stacjami. Od momentu pobrania detalu ze stacji potting do produktu przypisywane są kolejne dane, dzięki którym produkt posiada swoją historię w systemie MES. Każdy z pasów na stacji magazynowej jest w stanie przechowywać do 20 detali – stacja C.

Po zakończonym procesie schnięcia żywicy przenośnik Haberkorn transportuje detal do stacji D, gdzie następuje wystawienie detalu do odbioru przez operatora. Przed pobraniem przez operatora detal jest ponownie skanowany za pomocą skanera QR, który kompletuje dane o produkcie i przekazuje do systemu MES.

Kod QR - czyli wszystko o produkcie

Po zakończonym procesie schnięcia żywicy logika transportuje detal do stacji D, gdzie następuje wystawienie detalu do odbioru przez operatora. Przed pobraniem przez operatora detal jest ponownie skanowany za pomocą skanera QR, który kompletuje dane o produkcie i przekazuje do systemu MES.

Dopasowana produkcja - niskie wolumeny i szybkie przezbrajanie

Linia ma możliwość produkcji różnych typów produktów. Zmiana typu produkcyjnego następuje za pomocą przezbrojenia linii, która trwa mniej niż 2 minuty.

Proces został oparty na komponentach firmy OMRON.

Linia została również wzbogacona w urządzenie do zdalnego wsparcia technicznego, dzięki czemu serwis Alnea jest natychmiastowy.

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy