Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Linia montażu tunerów telewizyjnych wyposażona z system wizyjny Horus

Linia montażu tunerów telewizyjnych wyposażona z system wizyjny Horus

Zrobotyzowana linia montażu ramek oraz form wtryskowych z płytkami PCB jest wyposażona w automatyczny wkrętak, zestaw lutujący Alnea Zeus oraz Alnea Horus System Wizyjny 3D pozycjonowania robota.

Podzespoły są przemieszczane wewnątrz stacji, a procesy wkręcania, lutowania są wykonywane przez roboty sześcioosiowe KUKA. Linia jest wyposażona w systemy bezpieczeństwa Balluff.

Linia dopasowana do klienta

Linia jest wyposażona w dwa typy dedykowanych magazynków. Możliwość zmiany szerokości i głębokości magazynków pozwala za zastosowanie różnych komponentów.

Robot skanuje magazyn i podejmuje die casty z magazynu, dokłada pobraną płytkę PCB, a całość jest podawana pod mechaniczny dyspenser pasty lutującej.

Procesy są wspierane przez sterownik PLC firmy Siemens.

Trzy roboty – kompleksowy montaż

Linia produkcjna składa się z dwóch stacji:
– magazynu i części przeznaczonej do wstępnego przygotowania podzespołów. Ta część jest wyposażona w robota KUKA KR6 R900-2
– stację skręcania KUKA KR6 R700-2 oraz lutowania KUKA KR3 R540

Na stacji 1. robot składa ramkę oraz die casta z płytką PCB. Ramka jest odłożona na jedną z dwóch fikstur, które są przemieszczane za pomocą napędów liniowych do stacji 2. Tu elementy są skręcane, a następnie jadą do stanowiska lutowania. Proces lutowania jest sterowany przez kontroler Zeus zintegrowany z robotem. Kontroler znajduje się w wydzielonym miejscu co ułatwia sterowanie procesem.

Oko dla robota – Alnea Horus System wizyjny 3D pozycjonowania robota sześcioosiowego

Gotowy produkt jest przenoszony z fikstury do magazynu przez robota wyposażonego w system chwytaków Festo. Skanowanie przez system wizyjny Horus pozwala znacznie przyspieszyć proces ponieważ sam system pozycjonuje robota w przestrzeni. Dzięki precyzyjnym skanom gotowe części są poprawnie umieszczone w magazynie.

Co robi operator?

Zadaniem operatora jest monitorowanie procesów przy użyciu panelu HMI. Proces skręcania ma również swój własny dedykowany panel sterowania. Do operatora należy również uzupełnienie zasobnika śrubek. Ładowanie magazynu podzespołów, odbieranie gotowych ramek czy usuwanie NOKów jest uproszczone dzięki specjalnie zaprojektowanym zasobnikom wyjmowanych ze stacji.

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Co możemy dla Ciebie zrobić? Możemy zaprojektować i zbudować linie produkycjną lub stanowisko montażu. Nasze linie wykonujemy z najlepszych podzespołów markowych firm z dbałością o najwyższą jakość.

Jest to już trzecia stacja dla naszego klienta z Czech. Wiemy, że zadowolony klient wróci do nas, zapewniamy więc kompleksowe usługi, szybką reakcję w przypadku serwisu czy reklamacji.

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy