Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Linia manualnego montażu z transportem

Linia manualnego montażu z transportem

Linia manualnego montażu wraz z transportem to najnowsze wdrożenie firmy Alnea.

Linia produkcyjna służy do montażu komponentów na wózkach, które są transportowane do pieca i następnie chłodzone po procesie lutowania.

Linia składa się z pięciu stacji – windy, stanowiska manualnego montażu, stacji wprowadzającej produkty do pieca, stacji chłodzenia oraz windy z punktem odbioru gotowych produktów. Wózek transportowany przenośnikiem liniowym jest zatrzymywany na każdym stanowisku poprzez stopery. Zwalniają się one samoczynnie po upływie określonego czasu. Polutowane w piecu konwekcyjnym podzespoły są chłodzone podczas przejazdu na przenośniku.

Linia w liczbach

5 stanowisk
15 metrów
1343 kg
9000 części

Linia montażowa – prosta obsługa

Nasza stacja jest bardzo prosta w obsłudze. Sterowanie panelem operatorskim HMI zapewnia stały nadzór stanu transportowanych wózków. Monitorowany jest również ich załadunek na linię z zachowaniem odpowiedniego kierunku i orientacji. Intuicyjny interfejs ułatwia kontrolę pracy linii.

Wystarczy krótkie szkolenie pracowników i regularna konserwacja aby mieć pewność, że linia będzie działała długo i sprawnie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nasze linie są projektowane i budowane z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa. Wiemy, że bezpieczeństwo pracownika jest priorytetem! Dostęp do poszczególnych części linii jest zabezpieczony ale nie kosztem dostępności. Przyciski bezpieczeństwa, zwory i rygle są rozmieszczone w sposób ułatwiający natychmiastową reakcję.

Dokumentacja techniczna

Wszystkie produkowane przez nas maszyny posiadają kompletną dokumentację techniczno-ruchową. Zawiera ona informacje dotyczące budowy, funkcjonalności, bezpieczeństwa i konserwacji. Ułatwia ona szkolenie pracowników oraz dbanie o prawidłową pracę linii, a także określa zasady przechowywania i transportu.

Nasza dokumentacja techniczna zawiera szczegółowo opracowane schematy instalacji elektrycznej, pneumatycznej oraz instrukcje obsługi wszystkich elementów, np. takich jak panel HMI. Załączamy również analizy ryzyka i deklaracje zgodności UE jak również listę części zamiennych.

Transport i uruchomienie u klienta

Dostarczając linię produkcyjną, po wstępnym odbiorze, transportujemy ją do klienta i wykonujemy kolejne testy. Wszystko przebiega sprawnie i ostateczny odbiór jest już tylko formalnością. Oferujemy szybki serwis naszych maszyn i wsparcie techniczne.

O naszej skuteczności możesz przekonać się sam. Jeśli potrzebujesz linii produkcyjnej skontaktuj się z nami.

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy