Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Realizacje

ALNEA / Linia manualnego montażu opraw oświetleniowych ze stanowiskiem zrobotyzowanym

Linia manualnego montażu opraw oświetleniowych ze stanowiskiem zrobotyzowanym

Linia montażu składa się ośmiu stacji, w tym z siedmiu produkcyjnych. Stacja zrobotyzowana (6) jest wyposażona w robota typu scara i robota sześcioosiowego firmy OMRON. Manualne stacje (2-5) wyposażone są w kasetki sterujące i przyciski zatrzymania awaryjnego. Linia pozwala na tryb pracy manualny lub automatyczny. Określony czas cyklu pracy jest sygnalizowany przez odpowiednią sygnalizację świetlną.

Stanowiska modułowe

Stanowiska są połączone modułowym i zautomatyzowanym przenośnikiem taśmowym. Na przenośniku ustawione są paletki pozycjonujące zaprojektowane pod trzy różne rozmiary produktów. Windy (1 i 7) oraz dolny przenośnik zapewniają sprawny transport powrotny podstawek.

Każde stanowisko jest wyposażone w przyciski sterowania pozwalające na pracę w trybie automatycznym, w którym na każdą czynność przewidziany jest odpowiedni czas. Zwolnienie stopera i uruchomienie przenośników następuje zgodnie z przewidzianym na daną czynność czasem. W trybie manualnym oraz automatycznym operator może wstrzymać przenośnik jak również ponownie go włączyć. Dodatkowe przyciski dwuręczne uruchamiają windy do powrotu podstawek.

Cykl pracy linii

Cykl pracy linii można podzielić na dwie występujące naprzemiennie części – procesową oraz transportową. Podczas części procesowej operatorzy wykonują operacje na oprawach znajdujących się na podstawkach. Podczas transportu podstawki przemieszczają się pomiędzy stanowiskami. Do części transportowej zaliczane są również ruchy wind na stacjach krańcowych. Praca na stacji zautomatyzowanej jest wykonywana automatycznie przez roboty przemysłowe.

Współpraca robotów

Stacja automatyczna wyposażona jest w dwa roboty Omron. Robot sześcioosiowy pobiera za pomocą chwytaków ciśnieniowych pokrywę i umieszcza ją na oprawie. Scara pobiera narożniki oraz śruby i skręca obie części. Dopasowany ekran HMI ułatwia sterowanie procesami oraz nadzór nad produkcją.

Tworząc nasze linie produkcyjne używamy dopasowanych podzespołów znanych producentów:
IGUS, KIPP, FESTO, OMRON, ELESA+GANTER, BALLUFF, HIWIN, SIEMENS, SMC

UDOSTĘPNIJ

ostatnio na blogu

nasi partnerzy