Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Liczenie stopy zwrotu ze stanowisk z robotami współpracującymi – Universal Robots

Liczenie stopy zwrotu ze stanowisk z robotami współpracującymi – Universal Robots

W tym roku grono partnerów II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” rozszerzyło się o kolejną, młodą i prężną firmę  Universal Robots specjalizującą się w implementacji robotów współpracujących (cobotów).

Marcin Gwóźdź kierownik sprzedaży UR rozwinął problem liczenia stopy zwrotu ze stanowisk z robotami współpracującymi. Okazuje się, że przykładowe wdrożenia firmy jasno pokazują świetne efekty po instalacji robotów. Inwestycja może zwrócić się już po 24 miesiącach, a w wielu przypadkach nawet po kilku miesiącach. Zatem efekty są wielostronne, gdyż obserwuje się wysoki ROI, natomiast korzyści po stronie osób pracujących na produkcji są zdecydowanie ważniejsze. Robot w tym założeniu jest efektywnym narzędziem, które wspomaga człowieka. Zastosowanie sprawnych, dynamicznych, robotycznych ramion o małych rozmiarach (porównywalnych do kończyn ludzkich) pozwala na ich szybki montaż, przemieszczenie i instalację w różnych miejscach hali produkcyjnej.

Marcin Gwóźdź
Kierownik sprzedaży Universal Robots

 

Marcin Gwóźdź Kierownik sprzedaży Universal Robots

Od początku kariery zawodowej jest związany z automatyzacją produkcji. W ostatnich latach skutecznie rozwijał rynek sprzedaży w Polsce dla jednego z producentów robotów przemysłowych. Jako menadżer ds. rozwoju sprzedaży Universal Robots w Polsce jest odpowiedzialny za wzmacnianie świadomość marki UR, poszerzanie grona lokalnych klientów, a także budowanie i koordynowanie działań sieci partnerów.

Universal Robots

Zdaniem firmy technologia robotów współpracujących wpływa pozytywnie na wszystkie aspekty działalności przedsiębiorstwa niezależnie od jego skali.

Ramiona robotyczne Universal Robots można zastosować do automatyzowania procesów produkcyjnych potencjalnie niebezpiecznych, żmudnych czy powtarzalnych co pozwala na skierowanie pracowników do zadań stanowiących wyzwania. Dzięki ramionom robotycznym UR zwiększa się produktywność procesów, spada liczba urazów oraz wzrasta poziom zadowolenia pracowników.

Universal Robots wierzy, że współczesna robotyka znajdzie zastosowanie we wszystkich firmach i powinna być dla nich dostępna. Zgodnie z zapewnieniami firmy zainwestowane środki zwracają się średnio już w sześć miesięcy.

„(…) Roboty mogą przede wszystkim współpracować z ludźmi, czyli nie pracują zamiast nich, ale obok. Tak naprawdę trudne czynności, które musza ludzie wykonywać, powtarzalne, które sprawiają wiele trudności są wykonywane właśnie przez te roboty, a ludzie mogą skupić się na czynnościach dużo bardziej odpowiadających ich funkcjom (…). My jako Universal Robots kładziemy bardzo duży nacisk na edukację rynku. Wykorzystujemy każdą szansę, chętnie uczestniczymy w tego typu konferencjach, gdzie wspólnie z innymi producentami i partnerami możemy przekazać przedsiębiorcom jakie korzyści daje robotyzacja (…)”. – komentuje Marcin Gwóźdź kierownik sprzedaży Universal Robots

Dziękujemy firmie Universal Robots za obecność, wsparcie oraz przygotowanie pokazu produktów w trakcie dnia otwartego „Przywitaj się z robotem”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy