Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / KUKA EMEA Partner Summit 2018 Turin

KUKA EMEA Partner Summit 2018 Turin

Od kilku lat nasz partner KUKA zaprasza nas na spotkania przedstawicieli firm oraz integratorów systemów zautomatyzowanych. W zeszłym roku odwiedziliśmy siedzibę KUKA w Augsburgu. W tym roku polecieliśmy do Turynu.

Museo Nazionale dell'Automobile

Turyn to jedno z największych i najbogatszych miast Włoch – centrum przemysłu motoryzacyjnego oraz maszynowego. Wielką inspiracją był pierwszy wieczór spotkania. Zaproszono nas do Muzeum Motoryzacji (Museo Nazionale dell’Automobile). W ciekawy sposób zostały przedstawione kamienie milowe rozwoju maszyn i samochodów. Piętra i alejki muzeum prowadziły nas od prototypów Leonarda da Vinci, wozy parowe, kultowe automobile aż do najnowocześniejszych wozów Formuły 1.

„Partnerstwo nie jest algorytmem” (cyt. Massimo Tammaro)

Niewątpliwie kluczowym momentem było wystąpienie Massimo Tammaro – jednego z najbardziej utalentowanych i doświadczonych CEO w Europie. Pilot myśliwca, szef Frecce Tricolori, specjalista od zadań specjalnych w Ferrari. Massimo obecnie zajmuje się doradztwem w zakresie przywództwa, zarządzania ryzykiem i wdrażania innowacji. W wystąpieniu bardzo dużo czasu poświęcił kwestii szacunku, sile wartości i partnerstwa w zakresie współpracy.
Bardzo ciekawie mówił o zmianach zachodzących w firmach i innowacji, która jest motorem działań. Podkreślał, że przemiany i wyzwania należy traktować jako możliwości, dzięki którym będziemy mogli jeszcze bardziej się rozwinąć. Przemówienie programowe Massimo dało nam dużo do myślenia.

Współpraca i wymiana doświadczeń – siła partnerstwa!

Następny dzień upłynął nam w Centrum Kompetencji KUKA. Ciekawe wystąpienia na temat strategii firmy na najbliższy rok przeplatane były doświadczeniami w robotyzacji wielu międzynarodowych firm. Prezentacje robotów zdominowało spawanie punktowe i łukowe, które ostatnio wydaje się być jednym z najczęściej automatyzowanych procesów. Ready2_pilot (możliwości uczenia robotów kolaborujących – LBR iiva) oraz pokaz robotów mobilnych gromadziły dużo zainteresowanych osób.

Takie spotkania mają zazwyczaj na celu zapoznanie z najnowszymi trendami i nowościami na rynku. Ale stają się także niezwykle ciekawą kopalnią nowych inspiracji, przemyśleń. Spotkaliśmy wielu znajomych, ale zawarliśmy też nowe znajomości z ludźmi pełnymi pasji, dla których robotyzacja to nie słupek na wykresie ani wynik ROI, lecz raczej teraźniejszość, przyszłość i wyzwanie.

Co ma wspólnego siatkówka i wspinaczka?

Akurat nasza wizyta zbiegła się z finałami Mistrzostw Świata mężczyzn w siatkówce. Turyn był biało-czerwony.
Podczas powrotu do domu zachwycił nas Mont Blanc! Czyżby kolejna inspiracja…

roboTO - Summer Innovation Club in Torino

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy