Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Alnea i Alnea Robotics dołączyły do Klastra Obróbki Metali

Alnea i Alnea Robotics dołączyły do Klastra Obróbki Metali

Alnea i Alnea Robotics dołączyły do Klastra Obróbki Metali. Znaleźliśmy się wśród takich gigantów jak: Ac Spółka Akcyjna, Alex, D-tech, Samasz, Promotech, ChM, Neotech, Jazon czy Porta Drzwi.

Klaster Obróbki Metali działa od 2006 r. z inicjatywy Centrum Promocji Podlasia (teraz Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju). Na obecną chwilę skupia blisko 100 podmiotów (firm, instytucji otoczenia biznesu czy jednostek badawczo-rozwojowych z obszaru północno-wschodniej Polski) działających w sektorze obróbki metali w sferze produkcji, handlu i usług.

Cechą charakterystyczną podmiotów zrzeszonych w KOM jest ich wysoki potencjał rozwojowy w sferze działań innowacyjnych. Klaster Obróbki Metali działa nie tylko w otoczeniu rodzimych jednostek, ale także współpracuje z partnerami m.in. z Rosji, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Bułgarii, Hiszpanii, Włoch czy Turcji.

Teoria Klastrów

Michael Porter był autorem koncepcji klastra, której cechą charakterystyczną jest współpraca przedsiębiorstw będących konkurentami. Równocześnie podmioty te uzupełniają się wzajemnie, współpracują, gdzie dzięki synergii są w stanie uzyskać jeszcze większe efekty (przykładem są tu prace badawczo-rozwojowe). Z kolei relacje pomiędzy firmami nie są nadmiernie sformalizowane a opierają się na rotacji kadr wewnątrz KOM. Dzięki takiemu podejściu możliwa jest dyfuzja know-how pomiędzy podmiotami, zwiększenie produktywności wewnętrznej, błyskawiczne przyjmowanie innowacji oraz nowych zasobów i podmiotów.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy