Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Jak się robotyzować z głową? – Mitsubishi

Jak się robotyzować z głową? – Mitsubishi

Podczas Alnea II Konferencji „Automatyzacja i Robotyzacja Przemysłu” mieliśmy przyjemność gościć firmę Mitsubishi. Odwiedził nas Wojciech Łaś lider produktu Mitsubishi.

Wojciech Łaś podszedł do tematu automatyzacji i robotyzacji w wyjątkowy sposób. Nie namawiał do natychmiastowej rewolucji zakładów przemysłowych, lecz spokojnej, przemyślanej analizy i diagnozy w jakich obszarach produkcji będzie uzasadniona inwestycja w nowe maszyny. Automatyzacja prowadzona z głową, to proces przejścia od zadań wykonywanych przez ludzi do stopniowego przenoszenia ciężaru produkcji na roboty, które pomagają w realizacji czynności monotonnych, uciążliwych, trudnych czy szkodliwych dla człowieka.

Prelegent był jednak daleki od fabryk pracujących przy „zgaszonym świetle”, gdyż nadal wiele czynności potrafi efektywnie wykonać jedynie człowiek. Okazuje się, że Mitsubishi pomaga swoim klientom w przeliczeniu ROI, a także jest w stanie polecić dobrego integratora, który zaimplementuje najlepsze rozwiązania.

Wojciech Łaś
Lider produktu Mitsubishi

 

Ekspert ds. robotyki, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Doświadczenie w zakresie robotyzacji zdobywał pracując w oddziałach Mitsubishi Electric w Polsce i Czechach jako inżynier wsparcia technicznego i aplikacyjnego. Przez dwa lata odpowiadał za kontakty z Europą, Ameryką Północną i Indiami w sekcji robotyki w japońskim oddziale Mitsubishi Electric. Obecnie lider produktu odpowiedzialny za roboty przemysłowe w Europie środkowo-wschodniej. Prywatnie interesuje się sztuczną inteligencją, a w wolnych chwilach grywa na gitarze klasycznej. Mieszka w Krakowie.

Firmy japońskie to nie tylko świetna jakość, ale również wyjątkowe podejście do tworzonych produktów. Spośród ciekawostek warto przypomnieć sobie logo firmy, na którego sygnet składają się kamienie wartościowe. Okazuje się, że „Mitsubishi” oznacza „trzy diamenty. Nazwa pochodzi od słów „mitsu” (= trzy) i „bishi” (= kamień/diament). Znak firmowy odzwierciedla zakres działania Mitsubishi Electric i 40 dalszych przedsiębiorstw w sektorze finansowym, handlowym i przemysłowym.

Po 150 latach działalności Mitsubishi stało się światowym koncernem o olbrzymich wpływach. Mitsubishi Electric odpowiedzialne za sektor robotyki zostało założone w 1921 roku. Obecne jest aktywne w 120 krajach, posiada spółki dystrybucyjne, zakłady produkcyjne oraz centra R&D.

„(…) Nadal niesiemy brzemię komunizmu i rozwój automatyzacji produkcji, poziom produkcji… gdzieś ciągle u nas odbija się ten poziom postkomunistyczny, ale idziemy bardzo mocno do przodu i szybko się rozwijamy. Ten wzrost robotyzacji widzimy też po swoich słupkach sprzedażowych. Bardzo mocno to widzimy, że nadeszły dobre czasy na automatyzację i robotyzuje się coraz więcej i przede wszystkim przełamujemy bariery psychiczne, obawy związane z robotyzacją, bo tak naprawdę to często jest przeszkodą. (…) Ludzie widzą, że to działa, że nie taki diabeł straszny. (…) Temat obawy przed utratą pracy jest nieaktualny na obecnym rynku pracy, gdzie brakuje nam pracowników. Robotyzacja jest jedynym rozwiązaniem, żeby zapełnić tę lukę i utrzymać poziom produkcji, poziom rozwoju. My produkujemy wyłącznie swoje roboty, które składają się wyłącznie z naszych komponentów (…) Dlatego uczestniczymy w takich konferencjach, takich jak te, kiedy mówimy o automatyzacji i robotyzacji, mówimy jak to robić, pokazujemy możliwości na dalszym etapie. Później też współpracujemy przy samych wdrożeniach, przy projektowaniu robotyzacji, dostarczeniu produktów, wdrożeniu tych produktów i właściwie w całym cyklu życia takich produktów”. – komentuje Wojciech Łaś lider produktu Mitsubishi

Dziękujemy firmie Mitsubishi za obecność, świetny wykład oraz zaprezentowanie jednego ze swoich robotów w trakcie dnia otwartego „Przywitaj się z robotem”.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy