Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / Drugie bezpłatne warsztaty z Przemysłu 4.0

Drugie bezpłatne warsztaty z Przemysłu 4.0

Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw, to wydarzenie, które swoim zasięgiem objęło całą Polskę. Podczas dwóch intensywnych dni szkoleniowych przedstawiciele firm produkcyjnych otrzymują wiedzę dotyczącą nowych technologii i Przemysłu 4.0. Szkolenia finansowane są przez Platformę Przemysłu Przyszłości.

Wiele firm znajduje się teraz na etapie Przemysłu 2.0 lub 3.0. Dlatego Alnea zdecydowała się na udział w tak ważnym projekcie, którego celem jest pomoc w szybszym wejściu w czas Przemysłu 4.0, dostosowaniu swoich przedsiębiorstw do współczesnych wymagań i przygotowanie do konkurowania na rynkach międzynarodowych.

Budując program warsztatów opieramy się głównie na naszym doświadczeniu w integracji systemów, maszyn i robotów oraz demonstracji najnowszych technologii. Uczestnicy mogli zapoznać się z robotami przemysłowymi firmy Kuka, Fanuc, Mitsubishi, cobotem Hanwha i robotami mobilnym firmy Omron. Jedna z najbardziej prężnych firm specjalizującej się w druku 3D – Zortrax przedstawiła nam olbrzymie możliwości przyrostowych metod wytwarzania. Czujniki i systemy RFID zaprezentowaliśmy dzięki uprzejmości firm Balluff i Pepperl+Fuchs, które udostępniły stanowiska pokazowe.

Mamy absolutnie niezawodnych partnerów Konferencji Automatyzacja i Robotyzacja [AiR], którzy chętnie wspierają nas w kolejnych projektach. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Duże wrażenie na uczestnikach zrobił pokaz VR całej fabryki z uwzględnieniem procesów produkcyjnych, to niezwykle ważny element nowoczesnego planowania produkcji i koncepcji end-to-end-engineering. Opowiedzieliśmy również nieco o uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji.

Warsztaty to nie tylko pokazy i wykłady. To świetne miejsce aby przedyskutować tematy związane z wdrażaniem technologii. Szczególnie wspólna kolacja połączona z Forum Wymiany Myśli pozwoliła na lepsze poznanie naszych gości, ich potrzeb związanych z automatyzacją, a także rozpoczęcie networkingu. Mamy już pierwsze informacje, że uczestnicy szkolenia odnajdują pole do przyszłej współpracy biznesowej.

Mieliśmy przyjemność gościć kilkanaście osób reprezentujących firmy przemysłowe z całej Polski. Przyjechali do nas wspaniali ludzie głodni wiedzy, nowych pomysłów i sposobów na unowocześnienie, optymalizację procesów produkcji.

Chcemy podziękować uczestnikom za wielki wkład w szkolenia, za dzielenie się swoimi przemyśleniami. Kolejne szkolenia będą jeszcze lepsze i zdecydowanie bardziej dopasowane do potrzeb. Ministerstwo Przedsiębiorczości oraz Platforma Przemysłu Przyszłości zapowiada kolejną turę kursów w przyszłym roku. Zaglądajcie na naszą stronę aby być na bieżąco z pełną ofertą warsztatów.

Osoby, które trafiły na listę rezerwową lub nie zdążyły zapisać się na drugi warsztat zapraszamy do jak najszybszego wysłania zgłoszeń na ostatni termin.

Ostatni termin: 4-5 grudnia 2019 r., Stawiguda koło Olsztyna

Link do zapisu: https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/szkolenia/szkolenie,przemysl-4-0-przekrojowy-inspirujacy-i-praktyczny-warsztat-dla-menadzerow-przedsiebiorstw,20.html
Maksymalna liczba uczestników: 20

Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Adresaci warsztatów: Kadra manadżerska przedsiębiorstw

Cel warsztatów

Celem warsztatów jest budowanie kompetencji i wsparcie implementacji nowych technologii w polskich przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Podczas spotkania uczestnikom zostaną zaprezentowane zagadnienia technologiczne i biznesowe w ujęciu teoretycznym i praktycznym dotyczące inteligentnej produkcji.

Praktyka

  • Linie produkcyjne w przestrzeni wirtualnej
  • Pokazy cobotów i robotów mobilnych
  • Demonstrator Przemysłu Przyszłości


Nocleg

Uczestnicy opłacają we własnym zakresie.

Stawiguda – Hotel Warmia Park, Pluski koło Stawigudy, telefon do rezerwacji pokoi: 89 519 53 00

Kolacja pierwszego dnia warsztatów odbędzie się w powyższym hotelu.

Program wydarzenia – I dzień

8.30-09.15 Wprowadzenie do Przemysłu 4.0
9.45-15.20 Część technologiczno-demonstracyjna
9.15-10.00 Wirtualna i rozszerzona rzeczywistość́ (VR, AR)
10.00-10.45 Sztuczna Inteligencja (AI), Uczenie maszynowe (ML)
10.45-10.55 Przerwa kawowa
10.55-11.40 Nowe generacje robotów przemysłowych, roboty kolaborujące
11.40-12.25 Cloud Computing oraz symulacja komputerowa w fabryce ( Digital Twin)
12.25-13.10 Przemysłowy Internet Rzeczy w tym technologie bezprzewodowe (RFID, NFC, itd.), sensoryka oraz end-to-end engineering
13.10-13.50 Przerwa obiadowa
13.50-14.35 Wytwarzanie przyrostowe, druk 3D
14.35-15.20 Block chain oraz integracja danych w łańcuchu wartości 
15.30-17.00 Forum wymiany myśli – kolacja z możliwością wymiany doświadczeń i kontaktów

 

Program wydarzenia – II dzień

8.30-9.15 Modele biznesowe dla Przemysłu 4.0
9-15-10.00 Inteligentny produkt
10.00-10.45 End-to-end engineering
10.45-10.55 Przerwa kawowa
10.55-11.40 Integracja wertykalna i horyzontalna łańcucha wartości
11.40-12.25 Inteligentne systemy zarzadzania danymi w firmie dla Przemysłu 4.0 – ERP
12.25-13.10 Inteligentne systemy zarzadzania danymi w firmie dla Przemysłu 4.0 – BI, Inteligentny łańcuch dostaw
13.05-13.50 Przerwa obiadowa
13.50-14.35 Inteligentny łańcuch dostaw
14.35-15.20 Rola klienta i marketing w firmach produkcyjnych w Przemyśle 4.0.
15.20-16.00 Mapa drogowa dla Przemysłu 4.0
 

Prelegenci

Warsztaty poprowadzą doświadczeni praktycy tematu od lat automatyzujący i cyfryzujący przedsiębiorstwa w Polsce, krajach Europy Zachodniej, Ameryki oraz Azji.

 

Biogramy

 

Krzysztof Kamiński
Prezes Grupy Alnea

 

Krzysztof Kamiński, absolwent Prawa i Administracji oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Doświadczenia produkcyjne zdobywał w takich firmach, jak: Michelin, Case New Holland, Kongsberg Automotive, ArcelorMittal i innych. Zajmował stanowiska od technologa, przez inżyniera procesu, inżyniera produktu, kierownika działu technicznego do kierownika produkcji i kierownika utrzymania ruchu.

Od 2010 jest właścicielem i dyrektorem generalnym w spółce ALNEA, zajmującej się projektowaniem i produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu. Zajmuje także stanowisko kierownika naukowego projektu badawczo-rozwojowego z zakresu robotyki. W tym obszarze spółka realizuje projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pod roboczą nazwą „oko dla robota”. W jego wyniku powstał elastyczny system pozycjonowania robota w przestrzeni, współpracujący z dostępnymi na rynku robotami. Firma ALNEA zajmuje się robotyzowaniem i automatyzowaniem procesów produkcyjnych. W swoim dorobku ma wiele rozwiązań zarówno w pełni zrobotyzowanych, jak również automatycznych i półautomatycznych. Najbardziej zaawansowana linia, jaka została zaprojektowana i wykonana w Spółce, to w pełni zrobotyzowana linia produkcji zaworów do systemów masażu w samochodach osobowych znanych, światowych marek.

Marcin Kamiński
CTO Grupy Alnea

 

Marcin Kamiński, absolwent kierunku Informatyka na Politechnice Gdańskiej. Doświadczenia zdobywał w firmach z branży IT oraz telekomunikacyjnej. Jest specjalistą od programowania systemów PLC, robotów przemysłowych oraz zabezpieczeń informatycznych (cyberbezpieczeństwo ze szczególnym uwzględnieniem bankowości internetowej).

Od 2015 roku jest jest współwłaścicielem oraz CTO w spółkach Grupy ALNEA, zajmującej się projektowaniem i produkcją maszyn i urządzeń dla przemysłu. Zajmuje także stanowisko zastępcy kierownika naukowego projektu badawczo-rozwojowego z zakresu robotyki. W tym obszarze spółka realizuje projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, pod roboczą nazwą „oko dla robota”. W jego wyniku powstał elastyczny system pozycjonowania robota w przestrzeni, współpracujący z dostępnymi na rynku robotami. Firma ALNEA zajmuje się robotyzowaniem i automatyzowaniem procesów produkcyjnych. W swoim dorobku ma wiele rozwiązań zarówno w pełni zrobotyzowanych, jak również automatycznych i półautomatycznych. Najbardziej zaawansowana linia, jaka została zaprojektowana i wykonana w Spółce, to w pełni zrobotyzowana linia produkcji zaworów do systemów masażu w samochodach osobowych znanych, światowych marek.

Michał Brejnak
Project Manager Alnea

 

Michał Brejnak, absolwent Gospodarki Przestrzennej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Posiada ponad 15 lat doświadczenia w nowoczesnych technologiach. W trakcie dotychczasowej kariery pracował jako specjalista ds. funduszy unijnych, specjalista ds. zamówień publicznych, koordynator projektów, projekt manager, dyrektor handlowy. Współpracował z takimi firmami jak: INPLUS Doradztwo Inwestycyjne, NetLand Sp. z o.o., LGBS Polska Sp. z o.o., Comertrans Sp. z o.o., Alnea Sp. z o.o. Ponadto świadczył usługi wdrożeniowe i informatyczne w zakresie programowania, szkolenia z innowacyjnych technologii. Z powodzeniem zarządzał kilkudziesięcioma projektami o charakterze społecznym, sektora zamówień i użyteczności publicznej. Koordynował ponad 20 projektów z dziedziny automatyzacji w Polsce i krajach Europy Południowej i Zachodniej uczestnicząc w tworzeniu zaawansowanych linii produkcyjnych, stanowisk montażowych, linii lutowniczych.

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualności

nasi partnerzy