Przemysł Przyszłości – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw

Program warsztatów i linki do formularzy zapisu:
http://alnea.pl/szkolenia/

Zapisz się

Aktualności

ALNEA / ALNEA Engineering sp. z o.o. dołączyła do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

ALNEA Engineering sp. z o.o. dołączyła do Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z wielką dumą przekazujemy informację, że 19 grudnia 2018 r. Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński podpisał zgodę o wsparciu planowanych inwestycji przez ALNEA Engineering sp. z o.o. Tym samym kolejna firma dołączyła do wyjątkowego grona Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Ze strony beneficjentów projektu dokument odebrali: Krzysztof Kamiński – Prezes Zarządu ALNEA sp. z o.o. oraz Jarosław Markowski – Prezes Zarządu ALNEA Engineering sp. z o.o.

„Jestem dumny, że Alnea Engineering uzyskała zaufanie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Celujemy w wysoko precyzyjne technologie skrawania metali, dzięki którym będziemy w stanie budować wyjątkowe maszyny. Już dziś cieszymy się świetnymi opiniami wśród polskich i zagranicznych odbiorców. Wierzę, że za jakiś czas zaskoczymy wszystkich poziomem naszych realizacji. Uczestnictwo w WMSSE to szansa dla naszej firmy na przyspieszenie działań, ale również możliwość zatrudnienia nowych pracowników z województwa warmińsko-mazurskiego. Pragnę wykorzystać ten czas najlepiej” – Jarosław Markowski – Prezes Zarządu ALNEA Engineering sp. z o.o.

ALNEA Engineering sp. z o.o. zgodnie z tendencjami panującymi na rynku rozpoczęła swoją preinkubację jako „start-up” pod auspicjami spółki ALNEA sp. z o.o. która przekazała zarówno część swojego know-how, jak również udzieliła wsparcia technicznego. Nowa firma to kontynuacja poziomu wyznaczonego przez Alnea, ale również uzupełnienie portfolio o nowe produkty. Obydwie spółki opierają się na sięgającej 35 lat tradycji firmy rodzinnej ALNA Roman Kamiński.

ALNEA Engineering przejęła ważny sektor obróbki metali i specjalizuje się w projektowaniu i wykonaniu różnorodnych konstrukcji mechanicznych urządzeń, maszyn, konstrukcji hal czy wiat przemysłowych, barier i ogrodzeń.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wesprze powstanie nowego parku maszynowego, co pozwoli na zwiększenie zdolności produkcyjnych. Ważną cechą przedsięwzięcia jest wysoki udział cyfryzacji i automatyzacji procesów produkcji. ALNEA Engineering sp. z o.o. będzie działała w Stawigudzie. Firma planuje inwestycje na poziomie prawie 1,5 mln złotych i co bardzo ważne utworzy kolejne miejsca pracy w regionie.

„Grupa Alnea to nasze dziecko, któremu poświęciliśmy wiele lat, zaangażowania, sił. Cieszę się, że każdego dnia rozwijamy swoje możliwości. Najlepszym tego przykładem jest dołączenie ALNEA Engineering oraz pozyskanie środków i nowych możliwości, które pozwolą nam rozwijać biznes, zatrudniać kolejnych specjalistów. Patrzę w przyszłość z dużym optymizmem, ale również pokorą, gdyż przed nami wielkie wyzwania, wspaniałe zlecenia i wielka odpowiedzialność” – Krzysztof Kamiński – Prezes Zarządu ALNEA sp. z o.o.

 

Zobacz relacje:

WMSSE

TVP Olsztyn

Evertiq.pl

Przygotujemy dla Ciebie stanowisko automatyczne, półautomatyczne, zrobotyzowaną linię produkcyjną
napisz do nas jak najszybciej: biuro@alnea.pl

UDOSTĘPNIJ

pozostałe aktualniości

nasi partnerzy